Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brzké góly nás zlomily, uznal Galis

7 2006
Bratislava - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Když dal včera Libor Sionko druhý český gól, trenér prohrávajících Dušan Galis vztekle rozhodil před slovenskou střídačkou rukama. V zimě to budou tři roky, co převzal slovenskou reprezentaci – a to pod ním doma ještě neprohrála.

Marně zkoušeli na Slovensku vyhrát Španělé, Portugalci, Němci nebo Rusové. Dokázali to až Češi, suverénně 3:0. "Byla to vaše naprosto zasloužená výhra," uznal Galis.

Vás kolega a krajan Jozef Jarabinský pro MF DNES prohlásil, že Slovákům svazovala nohy přemotivovanost. Souhlasíte s ním?
Absolutně ne. Spíš bych řekl, že to bylo z naší strany příliš tolerantní. Neviděl jsem tam žádný brutální zákrok, ten by přece přemotivovanost přinesla. Možná to bylo z naší strany až příliš mírné, příliš krotké.

Proto jste vysoko prohráli?
Respektu tam z naší strany bylo mnoho, tím jsem zklamaný. Přistoupili jsme k zápasu příliš přátelsky.

Byl to nejslabší výkon týmu pod vaším vedením?
Víte, nejslabší výkon může přijít i ve vítězném zápase. Ale dnes jsme na Čechy neměli, protože jsme narazili na tým světových kvalit a sami vyráběli chyby. Když například hráči řeknete, ve kterém prostoru má hlídat soupeře, a on to neplní, je to chyba. Anebo si nevěří, to je druhá možnost.

Překvapil vás český tým vynikajícím výkonem?
Zklamal mě můj tým špatným výkonem.

Ale před zápasem jste tvrdil, že proti Walesu šlo z české strany víc o bojovnost než o kvalitu. Teď jste asi musel vidět i kvalitu, ne?
Říkal jsem, že zápas s Walesem jste zvládli i díky vůli a štěstí, že to mohlo dopadnout jinak. Dnes předvedli Češi velmi dobrý výkon, Sionko byl skvělý. A my ho nedokázali před šestnáctkou zastavit.

Chtěl jste zápas zvrátit střídáním, že? Do druhého poločasu jste už šel se všemi třemi vystřídanými hráči.
Šli jsme do rizika. Chvíli se zdálo, že si vytvoříme tlak, ale nic z toho nebylo. Zlomily nás hlavně dva brzké góly do 21. minuty, pak už jsme se nedokázali zvednout.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze