Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brücknerův telefonát, pro Vlčka balzám

Stanislav Vlček (vlevo) a David Rozehnal na srazu fotbalové reprezentace. | foto: Michal ŠulaMF DNES

13 2006
Slávistický fotbalový útočník zažívá v těchto dnech rozporuplné pocity. Po pěti a půl letech si ve středu zahraje za národní mužstvo, ale druhý den se musí hlásit na disciplinární komisi kvůli hanlivému pokřiku vůči Spartě. "Posledních čtrnáct dní prožívám těžké období, takže ta nominace do nároďáku mi přece jen zvedla náladu," řekl Vlček na pondělním reprezentačním srazu.

Kdy a kde jste se o nominaci dozvěděl?
Cestou ze sobotního zápasu ve Zlíně. Volal mi sám trenér Brückner, který mě chytil v autobuse. Netušil jsem, že to může být on, protože v seznamu ho samozřejmě nemám. Oznámil mi, že mě nominoval k přípravě s Dánskem, a že se mám v pondělí hlásit na srazu v hotelu Praha.

Plánoval jste něco na to pondělí?
Kdepak, žádné plány mi to nepřekazilo, přestože na pondělí jsme ve Slavii dostali volno. A já si z kabiny na Strahově ani nemusel stěhovat věci, protože právě tu naši vždycky uvolňujeme pro nároďák.

Tušil jste, že při absenci řady reprezentantů dojde na vás?
Přestože v jakési širší nominaci jsem byl, nenapadlo mě to. Ani při těch zraněních a při neúčasti útočníků z Mladé Boleslavi jsem s touhle eventualitou nepočítal.

Asi tím spíš, že jste národní mužstvo jistě považoval za uzavřenou kapitolu.
No právě. Za reprezentaci jsem si zahrál třikrát, přičemž naposled to bylo v dubnu v roce dva tisíce jedna. Taky na Letné, šlo tehdy o přátelák s Belgií a u nároďáku byl trenér Chovanec. Brückner mě povolal poprvé.

A říkáte si teď ve třiceti, že příště by ta nominace mohla přijít zase?
To ani náhodou. Takhle daleko nemyslím. Ale neřekl bych, že věk by v tom mohl hrát zásadní roli.

Kvůli vašemu, Fořtovu a Dosoudilovu euforickému skandování 'smrt Spartě' po vítězství Slavie v Mladé Boleslavi jste si vytrpěl až až. Navíc vás čeká disciplinární řízení. Jistě jste tedy uvítal, že ve vašich posledních pohnutých čtrnácti dnech můžete ve společnosti reprezentantů přijít na jiné myšlenky.
Samozřejmě. Ten Brücknerův sobotní telefonát pro mě byl opravdový balzám. Taky to pro mě bylo povzbudivé zjištění, že ne každý si o mně myslí, že jsem grázl. Jeden člověk si zrovna na mě bůhvíproč s chutí zgustnul a pak už se to rozjelo jak lavina. Opravdu jsem to kvůli té klukovině neměl v posledních dnech jednoduché.
 
Nemyslíte, že by ta Brücknerova pozvánka mohla být pro disciplinárku jakýmsi signálem?
Ta nominace určitě nebude mít na disciplinární komisi žádný vliv. A jak se k tomu případu postaví pan Károlyi, to opravdu netuším. Ale už se těším, ať to dopadne jakkoli, že tuhle můru ve čtvrtek definitivně odříznu.

Takže se víc těšíte na čtvrtek, nebo na středu?
No tak, že bych se těšíl k panu Károlyimu, to zase ne. Pochopitelně, že mnohem víc se těším na středeční zápas s Dánskem.

A uvažovat jste, že právě na sparťanském stadionu by vám to teď fanoušci mohli vrátit a urážet vás?
Už jsem poznal, že fanoušci jsou nevyzpytatelní. Snad teď vezmou v úvahu, že přišli na národní mužstvo. Ale skoro si nedovedu představit, kdybych měl na Letné v těchto dnech nastoupit k derby.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze