Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brücknerův svět a zasloužený postup

11 2003
Praha - Povstaňte a smekněte, družina reků a její vůdce přicházejí. Moudrý kouč a jeho učenliví žáci splnili první velkou zkoušku. Český fotbalový tým postoupil mezi prvními na turnaj elitní šestnáctky Evropy. Zaslouženě. Proti tomu si nedovolí zaprotestovat ani nejzapšklejší mrzout.

Přitom když byl před necelými dvěma lety svěřen národní tým Karlu Brücknerovi, mnohá média nahlas pochybovala o jeho charizmatu, i někteří experti jen krčili rameny pochybností.

Je to ten pravý? Olomoucký bard odpověděl činy. Za půl roku přestavěl tým, vtiskl mu řád i duši. Nasměroval energii nezkrotitelného Nedvěda do kapitánské taktovky. Oprášil lesk a sebevědomí dalších zkušených stříbrných veteránů z Anglie 1996 - Poborského a Šmicra.

Přidal sílu Kollera a jemné tahy Rosického, spojil je nenápadným Galáskovým tmelem, z domácí ligy pozdvihl důvěrou Bolfa. A k nim narouboval mladíky, jež si léta pěstil v týmu lvíčat - reprezentaci do jedenadvaceti let. Čech, Baroš, Ujfaluši a Grygera tu rázem dospěli. Obešel se bez Řepky i Bergra, jimž scházelo hrdé národní srdce.

ON-LINE ROZHOVOR
Trenér Brückner odpovídal na dotazy čtenářů ZDE

Výsledek? Sedmnáct utkání včetně duelů s Itálií, Francií nebo Nizozemskem bez porážky a jednoznačný postup na Euro. Uctivá slova renomovaných zahraničních odborníků. Až neuvěřitelný zájem a podpora fanoušků. Díky za skvělé zážitky i reklamu ve světě.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze