Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brücknerův režim: bez manželek

21 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Z Olomouce přes Prahu a pak na sever Německa. Malé blondýnky Sára s Izabelou včera strávily 11 hodin v rychlících, aby mohly po třech týdnech vidět tátu. Aspoň z dálky. Zítra si sednou v Hamburku na tribunu a Marek Heinz jim zamává z trávníku.

"Nemůžou se dočkat. Už doma v Olomouci si oblékly reprezentační dresy a o ničem jiném nemluvily. Stýská se jim. A mně taky," vyprávěla Denisa Heinzová.

K české reprezentaci totiž ženy nesmějí. Zatím. Přísný režim platí, dokud mužstvo nepostoupí ze základní skupiny. Stejná dohoda byla také na předloňském Euru.

Kouč Brückner si zakládá na tom, aby hráči měli klid, aby je nikdo nerozptyloval. Výjimku neudělal ani v pondělí, kdy celému mužstvu věnoval volný den. Hráči se procházeli na golfu, hráli tenis, šli do Westerburgu na kafe, pospávali.

Jen málokdo si troufl a sešel se s rodinou. Trenér to nevidí rád. "Myslím, že děti by tátům za 30 minut pofoukaly bolístky mnohem líp než celý svět dohromady. Je nám to líto, ale musíme trenéra respektovat," říkala Denisa Heinzová, když včera s kamarádkou Petrou Rozehnalovou objevovaly centrum Hamburku.

"Jsou to strašné nervy. Mám divoké sny, budím se třikrát za noc. Lekáme se s Petrou navzájem." Spolu se rozhodly, že budou po Německu cestovat. Jiné partnerky zůstávají doma nebo přijíždějí jen na zápasy.

"Sice mi to přijde na hlavu postavené, ale někde pokoutně se s Pavlem scházet nebudu. Nedejbože by pak zahrál špatně a někdo by řekl: Hlavně že tady byla Nedvědová a ty ses jí věnoval," říkala Ivana Nedvědová, manželka největší české hvězdy.

A tak jezdí jen na zápasy, protože si to manžel přál: "Přitom by byl spokojenější, kdyby mohly být děti v Německu s ním a jednou za tři dny si spolu zašli na čaj. Takhle mu desetkrát denně fňukají do telefonu." Zatímco Češi zůstávají v izolaci, většina týmů partnerky povoluje.

Němci odjíždějí téměř každý den z hotelu, kam se jim chce. Italové dostávají den volna po utkání a všichni směřují z Duisburgu do nedalekého Düsseldorfu za rodinami a Američané s nimi dokonce bydlí ve stejném hotelu.

"Izolovaní jsme byli před osmi lety ve Francii a byl to průšvih," říkal obránce Eddie Pope, než se s dětmi vydal na procházku po Hamburku.

Rozhádaní Američané nezískali v roce 1998 ani bod, prohráli dokonce i s Íránem. Zato po čtyřech letech – už s rodinami po boku – patřili mezi největší překvapení turnaje.

Češi se chovají konzervativně. "Že jsou jiné týmy s manželkami? No, takové novinky nezavádíme," prohodil Karel Brückner na konci tréninkového kempu v Seefeldu.

Hráči jsou spolu od 23. května, teprve přesně po měsíci za nimi přiletí příbuzní. Letecký speciál zařizuje svaz, společný hotel je zabukovaný v Kolíně nad Rýnem.

Jenže to má háček: nejdřív se musí postoupit do osmifinále.

Manželka českého záložníka Galáska s potomkem na ME 2004.

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze