Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brücknera nepozvali, ale sepsuli ho

20 2006
Praha - Věčná škoda, že reprezentační fotbalový kouč Karel Brückner netušil, jakých připomínek k práci se mu dostane od zástupců mladoboleslavského klubu. To by mu ve středu odpoledne stačilo jen přejít po železobetonové lávce přes magistrálu z hotelu Corinthia Towers do protějšího hotelu Holiday Inn Prague. A pilně si poznamenávat.

Zatímco v prvním pětihvězdičkovém sídle Brückner na výkonném výboru fotbalového svazu předkládal hodnocení účasti českého národního mužstva na světovém šampionátu, ve druhém stejně luxusním paláci se odbývala tisková konference FK Mladá Boleslav.

A na té prezident středočeského klubu Josef Dufek společně s klubovým generálním ředitelem Jaromírem Šeterlem podrobili Brücknera tvrdé kritice.

Co řekli Dufek a Šeterle

Škoda, že pan Brückner neviděl zápas Liberec - Boleslav, potom by při nominaci na mistrovství musel vzít v potaz výkony Zbyňka Pospěcha, Abraháma, Kuliče a Matějovského.

Chybu v nominaci udělal Brückner už před Eurem v Portugalsku, když nechal doma Matušoviče, úspěch na mistrovství pak tyto rozporné věci přikryl.

Brückner se orientuje na hráče ze zahraničí a doma přehlíží takové fotbalisty, jako jsou například Kulič, Matějovský, Piták, Abrahám, Zápotočný, Švejdík, Zdeněk Pospěch a Sivok.

Myslíme si, že národní mužstvo by mělo přistoupit k variabilnějšímu způsobu hry, než je dosavadní praxe s Kollerem.

Mluvíme za ligové kluby, protože trenér Brückner domácí soutěž dostatečně nesleduje. Pana Brücknera jsem na našich zápasech viděl dvakrát a to ještě venku.

Po otázce, zda tyto všechny připomínky sdělili především trenéru Brücknerovi, první muž boleslavského fotbalu Dufek reagoval: "Neměli jsme možnost se s ním spojit."

Když byl dotázán, za které všechny ligové kluby mluví, odpověděl Dufek nejprve vyhýbavě. Poté však musel přiznat: "Mluvím za Mladou Boleslav."

Šeterle vzápětí své a Dufkovo vystoupení hájil: "Chceme o reprezentaci vést diskusi, nechtěli jsme udělat tradiční formální tiskovku."

Ten, s nímž by takovou diskusi měli Boleslavští vést, tedy trenér Brückner, aby mohl oponovat a na připomínky reagovat, však v sále chyběl. Nejspíš pozván nebyl.

Výtky dopadly i na novináře

Ještě před Brücknerem se však představitelé boleslavského klubu obuli do novinářů.

Kvůli tomu, jak referovali o skandálním průběhu květnového zápasu Liberec - Mladá Boleslav 2:3. Právě toto vítězství v posledním kole posunulo Boleslav na druhé místo tabulky a tím do kvalifikace Ligy mistrů.

Přitom výkon sudího Matějka, který stranil hostím, byl hlavní příčinou toho, že výkonný výbor fotbalového svazu rozpustil komisi rozhodčích. A předseda té nové zatím Matějka na prvoligovou listinu nezařadil.

"Nevím, co na tom bylo skandálního," ptal se Dufek. "Následná kampaň pak neměla mnoho společného se seriózní medializací fotbalu."

Zpravodajství o libereckém utkání prý zástupce boleslavského klubu přimělo k tomu, aby články předali svému právnímu zástupci. "Ten je posoudí a doporučí, jak se k tomu máme postavit," sdělil Dufek.

Když z pléna přilétla otázka, zda jsou v Boleslavi odhodláni podat za toto zpravodajství na některé novináře žaloby, vzal si slovo Šeterle. "My se tím nechceme zabývat, ty mediální výstupy hodnotit nechceme," uvedl už smířlivěji. Závěrem pak dodal: "Jsme rádi, že je ta kauza za námi."

Otázka, zda Boleslavští budou žalovat prvního místopředsedu fotbalového svazu Vlastimila Košťála, který mimo jiné právě na základě skandálního průběhu zmíněného zápasu v Liberci zrušení komise rozhodčích inicioval, zůstala nezodpovězena.Najdete na iDNES.czmobilní verze