Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner zpět k reprezentaci? Kouč přiznal, že jednání probíhají

Karel Brückner | foto: Michal ŠulaMF DNES

4 2009
Trenér Karel Brückner zvažuje, že se v nějaké formě vrátí k české fotbalové reprezentaci. V rozhovoru pro deník Sport přiznal, že už jednal s novým předsedou fotbalového svazu Ivanem Haškem. Tomu se v minulých dnech nepodařilo získat k národnímu týmu Karla Jarolíma ze Slavie.

Brückner, jenž v listopadu oslaví 70. narozeniny, by nejraději pomáhal národnímu týmu v roli poradce. Není však vyloučeno, že se znovu objeví na reprezentační lavičce.

"Preferoval bych spíš tu druhou linii. Myslím si, že já bych ještě nejlépe mohl zaútočit právě z té druhé linie. A v té první už by nás bylo moc," řekl Sportu Brückner. Podle spekulací médií by mohl mužstvo převzít sám Hašek s několika spolupracovníky a pokusí se zachránit postup na mistrovství světa v roce 2010 v JAR.

"Rýsuje se tady určitá forma spolupráce. Ale určitě jen na závěr kvalifikace, nic delšího," řekl Brückner, jenž vedl reprezentaci šest a půl roku. Po neúspěchu na loňském mistrovství Evropy skončil a krátce poté překvapivě nastoupil k rakouské reprezentaci, kterou opustil letos v
březnu. Následně se nechal slyšet, že role hlavního kouče je pro něj uzavřenou kapitolou.

"Já jsem si původně představoval, že bych se tak nějak zezadu staral o mládežnické reprezentace, jedenadvacítku, dvacítku. Ale teď to vypadá, že bych snad ještě mohl být nápomocen i prvnímu výběru," řekl po své první schůzce s Haškem, která trvala tři hodiny.

"K žádným závěrům jsme zatím nedošli. Bylo to spíš v takové obecnější rovině. Nicméně je pravda, že reprezentace se teď ocitla ve výjimečné situaci, která si možná vyžaduje výjimečné řešení," prohlásil Brückner.

"Ten můj věk přeci jen pořád ještě začíná pouze číslicí 6... A v téhle výjimečné situaci si nějakou svoji pomoc ještě představit dokážu," dodal. Situace kolem nového reprezentačního trenéra by měla být jasnější po úterním zasedání výkonného výboru ČMFS.

Národní tým čeká 12. srpna přípravný zápas s Belgií. Závěrečnou část kvalifikace rozehraje 5. září utkáním na Slovensku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze