Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner: Ženy se nepřipojí, musíme pracovat

Česko - Saúdská Arábie: Brückner udílí pokyny - Český kouč Karel Brückner udílí pokyny během přípravy proti Saúdské Arábii | foto: Dominic EbenbichlerReuters

29 2006
Seefeld - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Alpy znovu zahalila mlha, poprchávalo, ale trenér české fotbalové reprezentace byl v příjemné náladě. Karel Brückner sychravo miluje. Ještě než v Seefeldu ukončil tréninkový kemp před mistrovstvím světa, chystal se na projížďku na kole.

"I když jsem spíš hotelový typ, nechám se s kolem vyvézt na kopec, pak třikrát šlápnu a zastavím v Mittenwaldu. Budu se kochat," říkal se svým typickým humorem. Nesmál se, jenom mu v koutcích úst lehce cukalo.

O čem ještě trenér 11 dnů před startem šampionátu hovoří?

O mistrovství světa
"O tom ještě absolutně nemluvíme, to by brzy vyšumělo. Je to stejné jako stav organismu u hráčů. Říká se tomu forma. Teprve se bude stupňovat a modelovat, aby byl organismus připravený v den D. A že se o mistrovství pořád mluví? Nebudu to uměle vyvolávat ani brzdit, hráči jsou dost zkušení, poradí si s tím."

O soustředění
"Osm náročných dnů. Mužstvo trénuje velice dobře, má v charakteru práci a zodpovědnost. Mně šlo o trénink a komunikaci. Vždyť jsme byli pohromadě naposledy na přelomu února a března."

O zatížení
"Bez toho fotbal hrát nejde. Organismus si musí zvyknout. Po zatížení nastává čas na odpočinek. Říká se tomu superkompenzace. Kniha Sportovní trénink, docent Choutka, strana 42. Dávám si pozor, abych hráče nepřetížil."

O nově zraněných
"Paradox. Největší maléry se nám nepřihodily při zápasech. Jenda Koller si natáhl tříslo při tréninkové penaltě a Tomáš Galásek si zranil koleno při nevinné srážce s Polákem. Jsou to klíčoví hráči a já to nechci klasifikovat jako ztráty. Doufám, že oba budou v pořádku."

O Šmicrovi
"I když se nevzdáváme a lékaři garantují jistou záruku, stále počítáme s možností, že se do začátku mistrovství světa vyléčit nestihne."

 O Barošovi
"Co mu chybí do formy, jakou měl před dvěma lety, kdy se stal králem střelců Eura? Když nehraje v top klubu, možná ztratil motivaci, ale o tom nechci spekulovat. Baroš je hráč, na kterého musí hrát celé mužstvo. Jako na Drogbu nebo Henryho. S Barošem se nedá hrát z 95 procent postupný útok,musíte mu dát míče do prostoru, okamžitě na hrot. Je to ojedinělý hráč a myslím, že na mistrovství světa bude hodně platný."

 O Poborském
"Jestli ho druholigové Budějovice připravily dostatečně na mistrovství světa? No... Já si ho připravím sám."

O nažhavených soupeřích
"Páteční zápas se Saúdskou Arábií se přenášel do celého arabského světa, chtěli se proti nám vytáhnout, hráli hodně ostře. O to my musíme být chytřejší a obezřetnější. A dál? V úterý Kostarika, v sobotu Trinidad. Neexistuje, že by to byla jen příprava. Jde o výsledek, o prestiž, o hru."

O příštích týdnech
"Ve hře se nám zatím objevují škobrtance a máme 14 dní, abychom je odstranili. Budeme fixovat věci, které tvoří náš styl a máme je zažité. Budeme trénovat to, co by mělo platit na Ameriku, to mě zajímá. Dojde na standardní situace, které z více než 50 procent rozhodují zápasy. Ale k tomu potřebuju zavřít trénink, aby nás nikdo neviděl."

O fotbalových novinkách
"Kdybych neměl žádný nápad a invenci, proč bych tady vůbec byl? Nápad musí být pořád, fotbal jde neustále dopředu. Musíte objevovat a nacházet, fotbal má miliony neskutečných situací, na které musíte zareagovat."

O manželkách
"Že by se připojily k hráčům, jak to dělají v jiných výpravách? Ne, takové novinky nezavádím. Jsem dost konzervativní. A hráči taky, myslím si."

O Američanech
"Náš první soupeř na mistrovství, tomu se věnuju už týdny. Mám tu kazety s jejich zápasy, sleduju jejich hru, ne chování a to, jestli jsou na soustředění s manželkami. Se svými nebo s jinými."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze