Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner zařadil Kollera a Voříška

6 2003
Praha - Trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner sáhl před kvalifikačním zápasem v Rakousku po záložníkovi Teplic Petru Voříškovi, který by si měl ve Vídni odbýt reprezentační premiéru. Kromě něj potvrdil Brückner účast útočníka Jan Kollera. Ještě jedno místo je však v národním výběru volné, kdo jej zaplní?

Brücknerovi zůstalo ze čtrnácti hráčů, kteří zasáhli do posledního kvalifikačního utkání proti Nizozemsku, jen osm.

Český tým oslabily před posledním zápasem evropské kvalifikace s Rakouskem  tresty a početná zranění.

Kvůli žlutým kartám nemohou nastoupit Ujfaluši s Poborským. Už dřív se zranil Baroš a Rosický je po operaci slepého střeva. V sobotu nedohrál zápas proti Arsenalu liverpoolský záložník Vladimír Šmicer, který si obnovil zranění achilovky. Grygera zase nestihl vyléčit natažený sval. 

Brückner za Šmicra a Grygeru povolá náhradníky, ale ještě v pondělí dopoledne si nominaci rozmýšlel. Zatím je známe jen jméno Pavla Voříška.

Kdo další tedy přichází v úvahu? Mohl být ostravský Pospěch, slávista Petrouš či sparťan Sionka.

Na pondělním srazu však bude jen torzo hráčů. Určitě nedorazí Štěpán Vachoušek s Rudolfem Skácelem z Marseille, které v pondělí večer ve Francii čeká exhibiční zápas proti mistrům světa z roku 1998.

Dále sparťané Blažek, Hübschman a Johana hrají ligovou dohrávku s Plzní. Stejně jako Poborský, který se s národním mužstvem bude připravovat, ale kvůli trestu hrát nesmí. Ten samý případ se týká Ujfalušiho.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze