Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner: Tak nehrají ani staří páni

16 2006
Uherské Hradiště - Čím větší byly chyby v české obraně, tím ustaranější vypadala tvář reprezentačního kouče Brücknera. Čeští reprezentanti po mizerném výkonu podlehli v generálce na evropskou kvalifikaci Srbsku 1:3. "Těžko můžu hodnotit zápas jinak než jako naprosto neúspěšný," zlobil se po utkání Karel Brückner.

"Individuální výkony, které hráči předvedli, nepatří ani do tréninku nebo ani do starých pánů. Beru to jako výstrahu, doufám že i hráči."

Přitom Češi šli snadnou brankou Štajnera už ve třetí minutě do vedení. Jenže pak přišly velké hrubky v obraně, na nichž se podíleli hlavně stopeři.

"Vedení jedna nula každé mužstvo instinktivně drží, poctivě brání. A i když se mu nedaří a hře chybí kvalita, prostě to musí ubránit. Takto lehkomyslně přijít o vedení, to se nesmí stát," hrozil se Brückner.

Co se týká obrany, první gól zavinil nejistý Ujfaluši, při druhém zase chyboval Zápotočný.

"Mně se ale nelíbila celá čtyřka," tvrdil Brückner. "A Ujfaluši? Těžko mezi obránci hledat nějaký lepší výkon. Třeba Jankulovski... To bylo jen dvacet procent Jankulovského, jakého znám."

Reprezentační kouč dal v utkání šanci třem úplným nováčkům. Zápotočný chyboval, Bednář nezaujal, pouze Kulič se bil o další šanci.

"Ale v takovém zápase jde těžko hodnotit zkušené hráče, natož nováčky. I kdyby hráli dobře, těžko by to šlo poznat, bylo to pro ně hodně těžké," vysvětloval Brückner.

O to více jej musí mrzet, že když na konci prvního poločasu opustil hřiště Pavel Nedvěd, přišel ještě před začátkem kvalifikace o největší osobnost týmu.

"Odchází velký hráč. Ale mužstvo už se nemůže spoléhat na Nedvědy, Šmicry, Poborské. To je pryč. Ale ani ostatní nejsou žádní mladíčci a měli by jejich role převzít," řekl Brückner.

Přesto zakončil svůj komentář k zápasu optimisticky. "Někdy je obraz hráče jiný za už osmačtyřicet hodin," přesvědčoval Brückner. "A navíc někdy se mužstvo zvedá neúspěchem lépe než úspěchem."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze