Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner sleduje fotbalové reprezentanty

13 2003
Bregenz - Pod dohledem reprezentačního kouče vstoupili v sobotu fotbalisté Sparty do turnaje Alpského poháru v rakouském Bregenzu. Při jejich výhře nad německou Herthou Berlín 2:0 sledoval Karel Brückner opory národního týmu i další adepty reprezentačního dresu. Chystá se také na zápasy Hannoveru v Innsbrucku a na vstupní zápas reprezentační devatenáctky na ME.

Brückner v hledišti stadionu v Bregenzu bedlivě sledoval hráče, které by mohl zařadit do svého výběru. Vedle Blažka, Grygery, Hübschmana a Poborského si tak možná znovu všímal i Petra Johany.

Ten je hráčem širšího kádru a Brückner se nikdy netajil, že exliberecký obránce je pro něho použitelný právě ve středu obrany, kam si ho přivedl trenér Jiří Kotrba. Na severu Čech totiž Johana v poslední době hodně měnil posty.

Brückner však uvedl, že jeho cílem na týdenní cestě není jen sledování vytypovaných hráčů. "Potřebujeme projednat i několik věcí s panem Košťálem," vysvětlil, že se sparťanským prezidentem hodlají řešit i organizační náležitosti. Košťál je šéfem českého národního týmu.

Do Bregenzu trenér přijel, aby viděl oba víkendové zápasy českého mistra a po víkendu zamíří do nedalekého Innsbrucku. Tam se totiž v úterý a ve středu hraje poslední, třetí turnaj Alpského poháru. "Zajímá mě samozřejmě především Hannover," objasnil Brückner cíl své cesty. Dres německého klubu oblékají Jiří Štajner, Jan Šimák a Jiří Kaufman.

Z Innsbrucku pak kouč zamíří do další země ležící uprostřed alpského pohoří. Pojede do Lichtenštejnska, kde začne mistrovství Evropy do 19 let. A první zápas týmu Michala Bílka ve skupině ve středu proti Francii si Brückner nechce nechat ujít. "Ale to se může ještě změnit, svůj program budu upravovat," vysvětlil.

Během několika málo dnů tak najezdí za volantem své služební limuzíny mnoho stovek kilometrů, ale jak sám tvrdí, cestování mu nevadí. "Za těch padesát let u fotbalu jsem si na cestování zvykl. Navíc jsem tím ukončil jakési letní lenošení a už se na fotbal zase těším," usmíval se Brückner spokojeně na tribuně v Bregenzu.

 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze