Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner si chce pojistit dalšího beka

18 2006
Praha - Někomu z trojice fotbalistů Hübschman, Zápotočný, Bolf nejspíš zazvoní v pátek kolem poledne mobil a ze sluchátka se ozve vedoucí národního mužstva Jaroslav Dudl. Reprezentační trenér Karel Brückner totiž ve čtvrtek odpoledne prozradil, že zvažuje možnost pojistit si pro všechny případy takzvaně na telefon nějakého zadáka.

Nutí ho k tomu nedávné potíže Zdeňka Grygery s lýtkovým svalem, přestože tento hráč Ajaxu se na srazu národního mužstva cítil podle vlastních slov v pohodě.

"Rozhodnu se po dvou pražských trénincích," uvedl Brückner na tiskové konferenci v pražského hotelu Praha. "Byl by to po Skácelovi druhý hráč na telefonu. Ale samozřejmě, že ten fotbalista to ještě neví, protože zatím jeho jméno neznám ani já."

Kouč vzápětí dodal, že na výběr má jak ze zahraničí, tak z domácí ligy. Bolf hraje ve francouzském Auxerre, Hübschman za ukrajinský Šachtar Doněck a Zápotočný se stal mistrem v Liberci.

Zkušený trenér má zatím vedle třiadvacítky nominovaných v záloze dva hráče. Libor Sionko, který v úterý přestoupil z Austrie Vídeň do skotského velkoklubu Glasgow Rangers, dorazí za národním mužstvem příští středu na soustředění do rakouského Seefeldu, na telefonu zůstává Skácel, který je na odchodu ze skotského týmu Hearts.

Brücknera těší, že velmi dobře se cítí oba hrotoví hráči Jan Koller s Vratislavem Lokvencem, optimistický je i v případě Vladimíra Šmicra, jehož zdravotní stav je zatím ze všech reprezentantů nejvážnější. Tento hráč stále dochází na rehabilitaci, kvůli poraněným podkolenním vazům od února nehrál.

"Právě proto za námi do Seefeldu dorazí Sionko," poznamenal kouč. "Ale za poslední týden udělal velké pokroky, spoléhám na naše lékařské odborníky."

Právě dva tréninky na pražském Strahově trenérovi národního mužstva hodně napoví.

"To budu mnohem moudřejší než teď, kdy jsem se s hráči většinou jen pozdravil," řekl dále Brückner. "Tréninkový program v Seefeldu připravený máme, ale v něčem se tahle příprava přece jen může změnit. A upravit tréninky podle toho. jak je kdo unavený, to také zohledňuju."

Na tiskové konferenci zazněl také dotaz, jaké stanovisko reprezentace zaujala ke skandální aféře Nedvědova klubu Juventusu, který ovlivňoval nasazování rozhodčích na ligové zápasy, a k případu Marka Jankulovského z AC Milán, který byl obviněn ze zakázaného sázení na italskou ligu.

"To jde mimo naše hráče i mimo mužstvo, jednoduše jsme to uzavřeli," pravil Brückner rozhodným hlasem. "A myslím si, že na Nedvědovi a Jankulovském by to žádné stopy nechat nemělo."

České národní mužstvo trénuje ve čtvrtek odpoledne a v pátek dopoledne v Praze na Strahově. Na devítidenní soustředění do Seefeldu odcestuje v sobotu dopoledne. V rámci soustředění hrají reprezentanti příští čtvrtek přípravný zápas s výběrem Tyrolska a o den později oficiální mezistátní utkání se Saúdskou Arábií.

Trenér Karel Brückner na tiskové konferenci při srazu české reprezentace před soustředěním na mistrovství světa.

Milan Baroš na reprezentačním srazu v Praze.

Tomáš Galásek na reprezentačním srazu v Praze.

Marek Jankulovski odpovídá novinářům.

Jiří Štajner jde v Praze na reprezentační sraz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze