Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner prověří post středního záložníka

Trénink fotbalové reprezentace - V popředí zleva Jiří Štajner, Milan Baroš a Petr Čech v Praze na Letné, kde 26. února česká fotbalová reprezentace absolvovala trénink před přípravným zápasem v Turecku. | foto: ČTK

26 2006
Praha - Sedmnáct fotbalistů z osmadvaceti nominovaných se hlásilo reprezentačnímu trenérovi Karlu Brücknerovi na nedělním srazu národního mužstva. "Šest jich ještě dnes hraje ligu a pětice, která je na cestě, dorazí na trénink. Takže na podvečerní přípravě budu mít celkem dvaadvacet hráčů," sdělil Brückner na tiskové konferenci.

Reprezentanti se sešli tradičně v pražském hotelu Praha před středečním přípravným dvojzápasem v Turecku. Na sparťanském stadionu si zatrénují ještě v pondělí, večer budou na vyhlášení Fotbalisty roku 2005 a v úterý ráno odlétají do Izmiru.

Problémy se zraněním jsou pouze u dvou hráčů, Pavel Mareš a Vladimír Šmicer mají pošramocený kotník.

"Zatím o dodatečné nominaci neuvažuju," naznačil Brückner, že zranění by neměla být vážnějšího charakteru. Zároveň se se zmínil o Pitákovi, jehož nenominoval kvůli tomu, že v pondělí hraje ligu za Slavii. "To jsou ty problémy s pondělními zápasy, když reprezentace hraje ve středu," dodal trenér.

Ve středečních utkáních, kdy v 17 hodin nastoupí proti tureckému béčku český tým pod pracovním názvem A 2 a ve 20.00 bude hrát proti prvnímu mužstvu Turecka český výběr A 1, se trenér Brückner nehodlá moc zabývat hrou soupeře.

"Máme sice videokazety s barážovými zápasy Turků se Švýcarskem, ale v téhle přípravě se na soupeře moc ohlížet nebudeme. Soustředíme se na vlastní hru."

Kouč chce prověřit především post středního záložníka.

"Nemyslím tím bránící štít, ale spíš hráče s ofenzivními úkoly. V téhle roli máme ověřeného jen Poláka, dalším, kdo z nominovaných přichází v úvahu je Jarošík," poznamenal Brückner.

A zda by se ještě mohla v nominaci objevit pro přípravné zápasy bezprostředně před mistrovstvím světa nějaká zbrusu nová tvář?

"Jsem přesvědčen, že všechny adepty pro národní mužstvo máme zmapované dobře, nic jsme v tomto směru nezanedbali," uvedl Brückner. "Přesto nelze vyloučit, že jeden dva úplní nováčci by se objevit mohli. Ale to by během jara museli opravdu zazářit."

Jak své svěřence v Turecku rozdělí na dvě party, to český trenér samozřejmě dobře ví. "Ale zatím to prozrazovat nebudu, protože ještě nejsme kompletní."

Po otázce, co ví o současných klimatických podmínkách v Turecku a o stavu hrací plochy v Izmiru, ukázal Brückner s úsměvem na vedle sedícího vedoucího reprezentačního mužstva Jaroslava Dudla: "Specialistu na počasí máme tady."

A Dudl se ujal slova. "V Turecku je kolem patnácti stupňů nad nulou, takže teplo. A terén je také v pořádku. Navím si myslím, že po barážovém zápase v Norsku už jsme schopni hrát na čemkoli," připomněl Dudl oranici v Oslu.

Zazněl i dotaz na případné obavy z ptačí chřipky.

"Nepovažujeme ji za nebezpečí. Ale vyřadili jsme z jídelníčku kuřecí maso, nasazujeme telecí, jehněčí a podobně, navíc si s sebou bereme vlastního kuchaře. A návštěvu drůbeží farmy neplánujeme," pokračoval Dudl.

Součástí tiskové konference bylo i představení několika sad nových dresů od firmy Puma, jimiž bude české národní mužstvo na mistrovství světa vybaveno. Jsou odlehčené, váží jen sto gramů, jsou bezešvé, tudíž pevnější.

V reklamním spotu se mimo jiné říká, že toto oblečení umožňuje být u míče o zlomek vteřiny dřív než soupeř. Avšak spoléhat se na to čeští reprezentanti nebudou. Vedle nich bude mít tyto dresy dalších jedenáct účastníků šampionátu, mimo jiné Itálie a Ghana, s nimiž je Česko ve skupině.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze