Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brückner povede tým i v bojích o Euro 2008

4 2006
Praha - Trenér Karel Brückner u české fotbalové reprezentace bude pokračovat. Šestašedesátiletý kouč přijal nabídku svazu na dvouletý kontrakt a mužstvo povede v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2008, které se hraje v Rakousku a Švýcarsku. "Pokud se postoupí, tak smlouva platí včetně šampionátu," řekl reprezentační manažer Vlastimil Košťál.

Brückner byl jediným kandidátem, nikomu dalšímu Košťál nejprestižnější trenérské místo v Česku nenabízel.

"Před pár minutami jsme se na všem dohodli," řekl reprezentační manažer a první místopředseda svazu krátce před třináctou hodinou.

Zatímco hlavního kouče bude mít reprezentace stejného už od prosince 2001, ostatní členové realizačního týmu budou pro kvalifikaci o evropský šampionát 2008 jiní.

"Jména zveřejníme do přípravného zápasu se Srbskem," podotkl Košťál. "Nejdříve to musíme s nimi probrat, až pak můžeme jména oznámit."

První mezistátní utkání nové sezony odehraje národní mužstvo 16. srpna v Olomouci či v Uherském Hradišti.

"Je předčasné zatím říkat jakákoliv jména," doplnil Brückner.

Co řekl Karel Brückner

"Bylo to dlouhé jednání, bavili jsme se hlavně o tom, co bude dál. O změnách v realizačním týmu, o kádru, o přípravě, aby tým dostal i nový impulz. Probrali jsme všechno, co s národním mužstvem souvisí.

Podmínky? Ty jsme měli vyřešené za dvacet vteřin.

Řada hráčů je v nejlepším fotbalovém věku a nemyslím, že by byli přestárlí. Ale víc šancí dostanou hráči, kteří moc nehráli."

Uzavření nové smlouvy s Brücknerem bylo v podstatě jen formalitou. Bezprostředně po neúspěchu na mistrovství světa, po porážce s Itálií, která znamenala vyřazení v základní skupině, Brückner ještě v Německu řekl, že by národní tým rád vedl dál.

Před týdnem to samé potvrdila druhá strana.

Změny v realizačním týmu by se měly týkat některých Brücknerových asistentů, k reprezentaci by měl být začleněn další fyzioterapeut, změny by se mohly dotknout také masérů a kustodů.

"Počet asistentů zůstane stejný, tedy budou tři," podotkl Košťál.

"Plně stojíme za našimi lékaři Krejčím a Fouskem, jsou to ti nejlepší odborníci, které národní mužstvo může mít," zdůraznil Košťál minulý týden po jednání výkoného výboru svazu. "Hodláme ale rozšířit úsek fyzioterapie, k panu Mališovi by měl přijít další zkušený fyzioterapeut Pavel Kolář."

Na místě Brücknerova asistenta by si Košťál dovedl představit přední prvoligového trenéra. "Už taky proto, že v budoucnu by se měl výběr reprezentantů víc koncentrovat na ligovou soutěž. Jak trend napovídá, velkých hráčských odchodů do zahraničí bude pořád méně," doplnil Košťál.

Brückner působí v roli trenéra národního týmu od prosince 2001, kdy vystřídal Jozefa Chovance.

V roce 2004 s mužstvem obsadil na mistrovství Evropy v Portugalsku třetí místo. Letošní světový šampionát však mužstvu nevyšel.

Národní tým vedl v třiapadesáti zápasech, z nichž sedmatřicet Češi vyhráli a porážku utrpěli jen devětkrát.

Karel Brückner

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze