Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner optimální tým postavit nemůže

31 2006
Praha - Do sobotního zápasu s jedenáctkou Trinidadu a Tobaga by trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner rád postavil nejsilnější sestavu. A jaká, že by to měla být? "Vždyť ji všichni znáte už půl roku," usmál se Brückner v hloučku novinářů po středečním dopoledním tréninku národního mužstva v Praze na Strahově.

"Celá dosavadní příprava je naplánovaná tak, aby proti Trinidadu mohla nastoupit optimální sestava aspoň na poločas," řekl dále reprezentační kouč.

Pravda, o optimálním složení Čech - Grygera, Rozehnal, Ujfaluši, Jankulovski - Poborský, Galásek, Rosický, Nedvěd - Baroš, Koller nepochybuje nikdo.

Jenže! Jsou tady tři marodi, které v sobotu Brückner použít nemůže. Zdravotní problémy mají Šmicer, Galásek a Rosický.

Je nad slunce jasnější, že především bez Rosického, jehož trápí natažený tříselný úpon, si trenér své mužstvo málem nedovede představit.

"Jestli jsem kvůli těm Tomášovým potížím nervózní? To ne, když vynechá jeden přípravný zápas, není to důležité ani když jde o generálku. My ho potřebujeme hlavně na zápas s Američany. A ten hrajeme až za dvanáct dní," nedělá si zatím Brückner starosti.

Před sobotním posledním přípravným utkáním kouč spíš přeje, aby exotický soupeř nevzal zápas tak prestižně, jako minulý pátek v Innsbrucku tým Saúdské Arábie.

"S Trinidadem by to nemělo být konfliktní utkání, je přece pro obě mužstva důležité, aby to zvládla bez šrámů," uvedl trenér na adresu obou účastníků nadcházejícího mistrovství světa. Přičemž Trinidad světový šampionát začíná už za deset dní duelem se Švédskem.

Na úterní přípravě s Kostarikou, kterou Češi vyhráli Lokvencovým gólem 1:0, viděl Brückner sice řadu nedostatků, ale přičítá je únavě z předchozí tvrdé přípravy.

"Generálka s Trinidadem je až v sobotu a za tři dny se dá s únavou udělat hodně. Zatím prostě hráči mají těžké nohy," poznamenal trenér. "A pokud jde o otázky formy a kondice na mistrovství, tady máme na doladění spoustu času."

První ladění za zavřenými dveřmi má Brückner naplánováno už na čtvrteční podvečerní neveřejný trénink.

"Budeme procvičovat například pronikání do plné obrany, tedy to, co nám zrovna proti Kostarice moc nešlo. Souvisí to s přesným postavením hráčů," prozradil kouč. "Na tomto tréninku půjde zkrátka spíš o věci taktické, samozřejmě i z hlediska obranné fáze."

A Brücknerovy oblíbené standardní situace?

"Na ty nám stačí den dva před zápasem," mínil trenér úvodní střetnutí svého týmu na šampionátu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze