Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner nejspíš pozve víc hráčů

15 2006
Mnichov - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Čas rozhodnutí nadešel. Trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner oznámí jména 23 hráčů pro světový šampionát. Možná zazní i dvě jména navíc. Na tréninkový kemp do rakouského Seefeldu by mohlo jet 25 fotbalistů. Brückner to naznačil v sobotu v Mnichově, kde sledoval útočníka Jana Kollera v zápase na Bayernu.

Z tiskové konference
přineseme on-line

"Ještě se rozhodujeme, ale není vyloučeno, že do Seefeldu odcestuje víc fotbalistů než třiadvacet nominovaných. Šestadvacet však už by bylo moc," prohlásil Brückner.

A pokud tyto úvahy trenér vyplní? Znamenalo by to, že k třiadvaceti vyvoleným, jejichž nominace musí být dnes oficiálně nahlášena, by se připojili na cestu do Rakouska další dva hráči připravení naskočit do týmu v případě zranění. Jedině zranění totiž opravňuje ke změně v konečné nominaci.

U českého týmu není vyloučeno, že k vynucené změně dojde. Brücknera sice na Bayernu potěšil stav a výkon dlouhodobě zraněného Kollera, starosti mu však dělají jiní.

"Počítal jsem s tím, že zdravotní stav Šmicra, Lokvence a Grygery bude už v tuhle chvíli jasnější. U někoho je to tak 50 na 50, což je složité," tvrdil kouč.

Zároveň tím Brückner vysvětlil, proč zřejmě přehodnotí původní rozhodnutí, aby do Seefeldu jeli jen fotbalisté vybraní pro šampionát.

Kteří dva hráči tedy mohou být na listině čekatelů? Trenér v sobotu říkal, že v tomto smyslu oslovil víc hráčů, největší naději však mají záložníci Libor Sionko a Rudolf Skácel.

Výběr fotbalistů dle MF DNES

Čech, Blažek, Kinský – Ujfaluši, Grygera, Jankulovski, Rozehnal, Bolf, Jiránek, Kováč – Nedvěd, Rosický, Galásek, Poborský, Polák, Šmicer, Plašil, Jarolím – Koller, Baroš, Lokvenc, Štajner, Heinz

Pro případ zranění Sionko, Skácel, Zápotočný – mohou jet s týmem do Seefeldu, byť u Zápotočného je šance menší 

Oba fotbalisté mohou být alternativou za Šmicra, navíc Sionko může zaskočit v útoku a Skácel v obraně.

Těsně pod čarou pětadvacítky se zřejmě ocitne liberecký obránce Tomáš Zápotočný. Šampionát by se mu mohl otevřít v případě, že se Grygerovo zranění nebude vyvíjet dobře. "Ve hře jsou i fotbalisté z české ligy," napověděl Brückner.

Sionko, Skácel i Zápotočný navíc splňují další trenérovo hledisko pro výběr náhradníků: že by mělo jít o stabilní hráče pro kvalifikaci na Euro 2008. Ta začne krátce po mistrovství světa zřejmě už bez Nedvěda, Poborského či Šmicra.

Povolaní hráči se sejdou ve čtvrtek, na devítidenní pobyt do Seefeldu odlétají v sobotu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze