Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner mužstvo už ladí na Američany

Karel Poborský a Pavel Nedvěd při tréninku fotbalové reprezentace. | foto: Michal ŠulaMF DNES

2 2006
Praha - Mělo to být mužstvo, které za deset dní bude reprezentovat fotbalové Česko v úvodním zápase světového šampionátu proti USA. Ale v sobotní přípravě na Letné proti Trinidadu a Tobagu trenér Karel Brückner nejsilnější sestavu nasadit nemůže. Střední záložníci Tomáš Galásek s Tomášem Rosickým jsou pořád zranění.

"Čeká nás generálka se vším všudy. Sestava by se měla blížit k mistrovství světa. A i když nehrajeme se soupeřem, který Ameriku namodeluje, už jsme hráčům nastínili, jaký charakter hry od nich očekáváme směrem k Americe," poznamenal český kouč.

Pro Česko je to poslední test před šampionátem, pro Brücknera jubilejní padesátý zápas v reprezentaci.

Do čtvrteční půlnoci sledoval na videu Spojené státy a rozebíral jejich hru. "Ale ty naše zraněné neovlivním, to řeší lékaři."

Kvůli zdravotním potížím vypadl z nominace Vladimír Šmicer. Galásek s Rosickým na tom sice tak špatně nejsou, ale určitě sobotní zápas nestihnou.

"Chtěli jsme hrát v nejsilnější sestavě, ale ve fotbale se ideální stav sejde málokdy," glosoval to Brückner.

"Ale ti dva, i jejich hra to je pro náš fotbal dost základní. Nechci říkat, že jsou nenahraditelní, ale kdyby nemohli ani na Ameriku, tak by pro nás byla citelná ztráta."

Děsí ho to? Připouští si to?

"Podívejte se, náš styl hry je zažitý, nehrajeme na náhodu, o to víc je takový zásah citlivější. Do optimální sestavy prostě patří. Ale nahradit to musíme, prošli jsme si tím i v kvalifikaci."

V sobotu proti Trinidadu a Tobagu by v základní sestavě místo Galáska s Rosickým měli být Polák s Jarolímem.

"Ale variant máme víc," poznamenal Brückner, ale z jeho dalších slov se dalo složení středních  záložníků vystopovat.

Bylo to poznat i z pátečního předzápasového tréninku na Letné.

Zatímco Rosický vyklusával a pak se protahoval v rohu hřiště sám a Galásek zůstaval při hře na dvě branky mezi náhradníky, Polák s Jarolímem tvořili hru prvního týmu. Polák navíc zůstával s Kollerem, Barošem, Nedvědem a Poborským při nácviku herních a standardních situací.

Pravděpodobná sestava na Trinidad a Tobago: Čech - Grygera, Rozehnal, Ujfaluši, Jankulovski - Poborský, Polák, Jarolím, Nedvěd - Baroš, Koller.

Zápas začíná v sobotu od 17.30, z utkání přineseme podrobnou on-line reportáž.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze