Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner: Dopadlo to tak, jak jsme chtěli

7 2006
Liberec - Po sedmibrankové výhře svého mužstva nad San Marinem byl trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner po všech stránkách spokojen. "Dopadlo to tak, jak jsme chtěli. Povinné vítězství, povinně hezká hra, bez žlutých karet a bez zranění," vypočítával Brückner, když měl na tiskové konferenci zápas stručně zhodnotit.

Za jeden z největších kladů označil fakt, že vedle sebe mohli nastoupit Koller s Barošem.

"Proto jsem oba záměrně nechal na hřišti celý zápas. Po dlouhé době si vedle sebe zahráli naši elitní útočníci. Samozřejmě potřebovali obnovit vzájemné návyky, vazby, prostě souhru. To všechno se obnovuje nejen na tréninku, ale hlavně v zápase," řekl Brückner.

Podle českého kouče byl pro české mužstvo zápas se San Marinem těžší, než začátkem září pro Němce. Ti v San Marinu vyhráli 13:0.

"Hráči San Marina se z té zářijové porážky poučili. Už nehráli tak naivně, mnohem důsledněji se soustředili na defenzivu a taky hodně zdržovali," pokračoval Brückner.

Na dotaz, co trenérovi zápas ukázal před středečním utkáním v Irsku pokud jde o pravou stranu jeho týmu, Brückner odpověděl: "Byl jsem spokojený, ale pro sestavu v Dublinu přichází v úvahu víc variant. Ale Ujfaluši na beku hraje výborně dozadu i dopředu, Jarolím na pravém kraji zálohy pracoval celý zápas taky velice dobře."

Poté kouč dodal, že úvahy o optimálním složení mužstva se netýkají jen pravé strany. "Není to jen o pravé straně, leckdy je to taky o systému."

Pobaveně Brückner reagoval na otázku, proč se slabým soupeřem nedal v brance přednost Marku Čechovi.

"A co bych viděl?" zeptal se s úsměvem trenér. "Já jsem zákroky Marka Čecha viděl osmsetpadesátšestkrát na tréninku. A co by asi tak chytal proti San Marinu. Navíc máme tady nějakou hierarchii a tu musíme ctít. Dávat do branky Marka Čecha, to by se prostě nehodilo."

Nechal trenér defenzivního záložníka a stopera Kováče odpočívat na Iry? - zazněl další dotaz.

"Tohle nebylo o odpočívání. Všichni hrát nemohli a my jsme proti San Marinu defenzivní štít nepotřebovali. Navíc práci ve středu pole obstaral dobře Rosický."

Brücknera těší sedm kvalitních obránců

Další otázka směřovala na obranu. Našel už Ujfaluši v národním mužstvu definitivně místo na pravém kraji obrany? Je jeho místo ve stoperské dvojici s Rozehnalem minulostí?

"Reagoval jsem tak na jisté okolnosti," naznačil Brückner, že začal ctít posty, na kterých reprezentanti nastupují v klubech. Ujfaluši už přes rok hraje ve Fiorentině pravého obránce a Grygera je v Ajaxu už dost dlouho renomovaným stoperem.

"Předpokládám, že jsem reagoval správně. Ale definitivní to není, to se ve fotbale říct nedá. Ale pokud jde o Grygeru, s ním na místo stopera počítám dlouhodobě. Nejdůležitější ale pro mě je, že můžu počítat se sedmi vyrovnanými zadáky, to je pro naše mužstvo hodně cenné," dodal Brückner, který měl na mysli Ujfalušiho, Rozehnala, Grygeru, Jankulovského, Jiránka, Kováče a Zápotočného.

Když byl kouč dotázán, co říká vítězství 5:1 slovenských fotbalistů ve Walesu, poznamenal: "Výhrou Slováků ani tak překvapen nejsem. Spíš tím skóre, protože Wales se na domácím hřišti takhle lehce na dno nedostává."

Nakonec Brückner pochválil skvělé liberecké publikum.

"Diváci jsou tady opravdu vynikající, stejně jako dneska byli výborní i loni v červnu, když jsme tady vyhráli s Andorrou. Doufám, že se jednou povede dostat sem i těžšího soupeře," uzavřel Brückner.

Tomáš Ujfaluši a Milan Baroš zdraví diváky po hladkém vítězství nad San Marinem.The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.czmobilní verze