Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner do Seefeldu náhradníky nevezme

24 2006
Praha - Až 20. května odcestuje národní mužstvo fotbalistů na soustředění do Seefeldu, všichni hráči budou mít jistotu, že se dostanou na mistrovství světa. Potvrdil to trenér Karel Brückner. "Beru třiadvacet hráčů," řekl Brückner v rozhovoru pro svazový web. Přitom konečná nominace musí být organizátorům oznámena o pět dní dřív.

Například před dvěma lety na soustředění před mistrovstvím Evropy vzal Brückner do rakouského střediska čtyřiadvacet hráčů. Po příletu pak jednoho z nich, Matušoviče, z nominace vyřadil.

Nebo před evropským šampionátem 2000 Brücknerův předchůdce Jozef Chovanec vyřadil ještě v Seefeldu dokonce pět hráčů: Černého, Ulicha, Verbíře, Baranka a Wagnera. K dvaadvaceti fotbalistům, kteří v nominaci zůstali, naopak přibyl mladík Jankulovski.

"Náš seznam pro mistrovství světa musí být hotový už o několik dní dřív, než je oficiální datum nominace, aby se stihlo všechno připravit včetně informování mateřských klubů," poznamenal Brückner.

Na dotaz, na kolika postech v současné době ještě váhá, Brückner reagoval: "Neváhám, jsem ve fázi přípravy a je předčasné se bavit o konkrétních jménech."

Národní tým však v jarní části sezony postihla velká marodka. Kvůli zranění nehrají Koller, Lokvenc, Galásek, Grygera, Šmicer či Baroš.

"Zranění může přijít kdykoliv, třeba i pár dní před šampionátem. Proto musím být připravený na všechno," poznamenal Brückner pro svazový web.

"Ale třeba Koller s Lokvencem se po vážných zraněních léčí rychleji, než se předpokládalo. Proto nám jejich současný stav dává mírný optimismus, že stihnou závěr jarní sezony i mistrovství světa."

S Janem Kollerem a jeho klubovým spoluhráčem Tomášem Rosickým se Brückner setkal tento týden v Dortmundu, kde sledoval přípravná zápas Německa se Spojenými státy, prvního českého soupeře na šampionátu.

Před ním mužstvo svolá ve čtvrtek 18. května, o dva později odcestuje do Seefeledu.

V rámci soustředění 26. května sehrají fotbalisté první přípravné utkání se Saúdskou Arábií, o den později by tým mohl podle dřívějších plánů odehrát duel proti místnímu amatérskému výběru.

Po návratu do Čech čeká fotbalisty 30. května zápas s Kostarikou v Jablonci, generálka je naplánována na 3. června do Prahy na Letnou, kam přijede Trinidad a Tobago.

Do mistrovství Češi vstoupí 12. června v Gelsenkirchenu soubojem s USA, 17. června hrají v Kolíně nad Rýnem s Ghanou a boje ve skupině završí 22. června s Itálií v Hamburku.

Autor:


The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.czmobilní verze