Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner chystá na červen soustředění

15 2003
Nymburk - Krátkému červnovému soustředění dal trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner přednost možností odehrát v srpnu přátelský zápas. "Je to jediná možnost, jak za celý rok mít hráče aspoň na osm dní pohromadě na jednom místě," řekl kouč, který uvažuje o tom, že s mužstvem odcestuje do Německa. Konkrétní podobu má už trenérův program na nejbližší dny: nechybí pozorování dalších adeptů reprezentace: Kováře z Hansy Rostock či hráčů Norimberku a Mnichova 1860.

Reprezentace nevyužije srpnový termín pro přátelské zápasy. Kouč Brückner se rozhodl vyjít vstříc klubům, pro které bude tou dobou začínat náročný pohárový podzim, a nabídl zajímavý obchod. "Pro oddíly je přijatelnější dát nám hráče v červnu o dva tři dny dříve do přípravy, než je v srpnu uvolňovat mezi zápasy posledního předkola Ligy mistrů," řekl Brückner.

Oboustranně výhodnou operaci mu umožňuje termínová listina kvalifikace ME 2004. V sobotu 7. června, kdy zbytek Evropy hraje mistrovské zápasy, mají Češi volno, a do boje půjdou až v polovině dalšího týdne. "Rozšíříme sraz před zápasem s Moldavskem. Tou dobou budou hráči rozdílně zatížení, někteří už budou mít po sezoně, jiným bude liga teprve vrcholit," pokračuje trenér.

Nevylučuje, že by tým na soustředění odehrál i neoficiální zápas, aby se herní zátěž jeho svěřenců srovnala. "Nejde o osmidenní přípravu na Moldavsko, ale o příležitost mít tým pohromadě," upřesnil ještě kouč.

Místo pro soustředění ještě není zřejmé, možná se reprezentace vydá do Německa. "Je to jedna z alternativ, vyhlédnuté místo si pojedu v příštích dnech prohlédnout," plánuje šéf reprezentační lavičky.

Návštěvu sportovního centra, jehož jméno neprozradil, spojí s pozorováním českých fotbalistů. "Nedvěda nebo Kollera nepotřebuji sledovat, ty znám, chystám se navštívit hráče, kteří by mohli patřit do širšího kádru reprezentace, nebo ty, kteří se vracejí do hry po zranění."

Brückner čeká na upřesněný program bundesligy. "Ve druhém jarním kole jsem si vybral dva zápasy, hodilo by se mi, kdyby se nehrály ve stejném termínu," přeje si. V plánu má duely Norimberk - Rostock a Mnichov 1860 - Hannover, při nichž by mohl vidět v akci až sedm krajanů.

"V klubu jsem byl zvyklý pracovat s úzkým kruhem hráčů, ale to u reprezentace není možné. Proto chci vidět v Norimberku Nikla s Jarolímem, ale i Kováře, který je v Rostocku velmi dobře hodnocen," prozrazuje Brückner. V Mnichově je zase zvědavý na Týceho s Votavou, kteří se dostávají do hry po zranění.

Možnost návratu do národního týmu hodlá Brückner posuzovat i u dalších hráčů, kteří kvůli špatné pozici v klubu na čas vypadli ze zřetele. Vedle Kolouška zmiňuje trenér i Heinze, jenž se neprosadil v Hamburku a odchází do Bielefeldu. "Může se po přestupu zlepšit."

Naopak v současném týmu do 21 let nové kandidáty do své sestavy kouč nevidí. "Hráče sleduji, jsem v pravidelném kontaktu s trenérem Ličkou, ale zatím tam není žádný hráč, který by mohl do reprezentace zasáhnout," tvrdí Brückner.

Naopak ovšem zvažuje, že mezi juniory uvolní jednoho ze stálých členů A-týmu. "Hübschman svým věkem stále ještě patří do jedenadvacítky. U nás je až pátým šestým obráncem, a tak je možné, že jej někdy dáme k dispozici."

Další Brücknerova zahraniční cesta povede do Nizozemska. Navštíví utkání Ligy mistrů Ajax - Arsenal a zkontroluje v Rotterdamu zázemí, které na tým čeká při březnové kvalifikaci ME.

Krátce na to se už přivítá s mužstvem před prvním zápasem v novém roce. Ve středu 12. února v Paříži nastoupí národní tým proti mistrům Evropy fotbalistům Francie. "Ti nás na zápas s Nizozemska připraví dokonale, jejich herní styl jako by s s Holanďany z oka vypadl," věří Brückner. Do hry počítá s nejsilnější možnou sestavou: "S kluby nemáme žádné problémy s uvolňováním, zdravotně jsou zatím také všichni v pořádku, přijet by měli všichni."Najdete na iDNES.czmobilní verze