Brno se vrátilo k ligovému dnu

27 2006
Plzeň - Ještě dvanáct minut před koncem včerejšího zápasu v Plzni vypadal pro brněnské fotbalisty svět růžově. Ještě minutu před koncem kolem sebe viděli syté barvy. Ale nakonec Brňané zůstali obklopeni temnotou. Porážka 1:2 je uvrhla zpět do ponurých prostor tabulky.

"Odevzdali jsme maximum, ale nestačilo to ani na ten bod. Plzeň ukázala větší touhu po vítězství," hlesl brněnský trenér Josef Mazura.

Desetizápasová série neporazitelnosti jeho týmu je tatam, zato akutní sestupová hrozba se Brnu vrátila.
Zbyl mu už jen jediný bod náskoku na předposlední Jihlavu.

Dlouho se přitom včera zdálo, že Brno může mít vyhráno. Po Bestově gólu vedlo 1:0, drželo hru v moci.
"V prvním poločase jsme byli lepším týmem," tvrdil Mazura. "Ale tentokrát to bylo málo."

Na Brňany totiž znovu dolehl jejich starý komplex, zkažené koncovky duelů. Tu včerejší zbabrali přímo unikátně: dvanáct minut před koncem inkasovali vyrovnávací gól a v poslední minutě ještě jeden navrch.

"Škoda že jsme nedali ještě druhý gól ve chvíli, kdy Plzeň hrála na riziko," povzdechl si Mazura. To domácí bouřlivák František Straka jásal: "Pro tyhle chvíle se hraje fotbal. Udělali jsme malý krůček k záchraně." Zato Brno učinilo veliký krok ke dnu.