Brno - Plzeň 1:3, Horváth a spol. zvýšili náskok v čele tabulky

Plzeňský kapitán Pavel Horváth centruje do pokutového území. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

25 2013
Plzeňští fotbalisté zvýšili hned v prvním jarním kole náskok v čele tabulky. Na hřišti Brna zvítězili 3:1, přestože prohrávali. Dvěma góly se blýskl střídající útočník Bakoš. Druhá Sparta na lídra soutěže ztrácí tři body.

Utkání Brno versus Plzeň ve videoreportáži

Plzeň přezimovala s dvoubodovým náskokem, který hned v 17. kole navýšila. Jablonec totiž o víkendu prohrál v Liberci a klesl na třetí místo za Spartu.

Dlouho to přitom vypadalo, že lídr tabulky o náskok v čele tabulky spíš přijde. Brno totiž vedlo a ve druhém poločase dlouho drželo nerozhodný výsledek.

Ale necelou půlhodinu před koncem přišel na hřiště plzeňský útočník Bakoš, který tentokrát zůstal na úkor Tecla na lavičce náhradníků. Dvěma góly se postaral o obrat a o vítězství svého týmu.

Ale popořadě...

Hned z první vážnější akce padl gól. Favorita překvapil protiútok Brna. Švancara centroval z levé strany a v pokutovém území se míč odrazil ke Galserovi, jehož střelu tečoval Procházka. Brankář Kozáčik už na změnu směru nestačil zareagovat.

Plzeň sice držela míč, ale nedostávala se do gólových šancí. Chyběla přesnost, chvíle překvapení. Domácí navíc poctivě bránili. A jakmile získali míč, vyráželi do nebezpečných protiútoků.

Západočeši vyrovnali po půlhodině hry ze své první gólové šance. Předcházel tomu ubráněný rohový kop, po kterém následoval brejk, Kovaříkův centr z levé strany a chyba brankáře Doležala. Ten se totiž nevrhl po míči, který tak doputoval až k volnému Rajtoralovi - 1:1.

Brno - Plzeň 1:3

Krátce nato mohl otočit výsledek Procházka, ale jeho hlavička z malého vápna skončila těsně vedle brány.

Chvíli před přestávkou se blýskl brněnský záložník Glaser, jenž klidně mohl přidat svůj druhý gól. Prudká rána z pětatřiceti metrů totiž letěla přesně pod břevno, ale dobře zasáhl gólman Kozáčik.

Ve druhém poločase už byla převaha Plzně výraznější. Brno se soustředilo hlavně na protiútoky, které ovšem jihomoravskému týmu často zastavovali rozhodčí pro ofsajdy útočníka Švancary.

Když však asistent rozhodčího po hodině hry praporek nad hlavu nezvedl, běžel brněnský kapitán sám na brankáře. Střílel z hranice pokutového území a těsně minul pravou tyč.

A pak už přišel na hřiště slovenský kanonýr Bakoš. V 75. minutě dostal dokonalou přihrávku za obranu a sám před brankářem Doležalem se nemýlil. V nastavení pak vítězství stvrdil svým druhým gólem. Na obě branky mu přihrál kapitán Horváth.

Ligový nováček zůstává i přes porážku v lepší polovině tabulky.