Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnský rebel Sus se dočkal, podepsal smlouvu v Enschede

Martin Sus - Martina Suse (na snímku) vytáhl nizozemský manažer Henk van Neck do nizozemského Enschede. Teď bojuje za to, aby Sus mohl zase hrát. | foto: Radek MičaMF DNES

7 2009
Rok a půl. Tak dlouho si bývalý fotbalista 1. FC Brno Martin Sus nekopl v soutěžním utkání do míče. Tento týden se však konečně dočkal naděje a podepsal smlouvu s nizozemským klubem Twente Enschede, letošním účastníkem předkola Ligy mistrů a nyní Poháru UEFA.

"Jsem rád, že můžu být součástí velkého klubu. Uvidím, jak mi to půjde. Trenéři říkali, že když budu makat jak na podzim, že bych se mohl podívat ke konci jara na hřiště i za áčko. Ale určitě začnu za béčko, jsem opatrný. Twente obrovsky vyrostlo, je třetí v lize a jsou tu zkušení hráči," povídá 19letý záložník.

Do Nizozemska odešel už v létě 2007, ale kvůli problémům se smlouvou mu brněnský klub bránil v tom, aby mohl podepsat jinde. Hráč tvrdil, že smlouva, kterou Brno zaregistrovalo na Českomoravském fotbalovém svazu, je falešná. Za pravdu mu však ve sporu dal až nizozemský soud loni v listopadu a pár dní nato i UEFA.

"Konečně jsem volný. Navíc vím, že mi Brno bránilo neprávem v kariéře," praví stále s hořkostí v hlase.

Naštěstí ale věřil, našel podporu u manažera Henka von Necka i v Enschede, poctivě trénoval. "Určitě by bylo dobré, kdybych naskočil co nejdříve do áčka, ale nejdřív musím něco dokázat," ví moc dobře Sus.
"Cítím, že o mě mají zájem. Trenéři se mnou dělali i extra tréninky, i když jsem si o to neřekl," má radost z přístupu bývalého kouče anglické reprezentace Steva McClarena.

Sus by tak konečně měl naskočit do zápasu a Brno za něj kvůli své tvrdošíjnosti neuvidí ani korunu. Hráč navíc hodlá klub ještě žalovat za újmu, která mu vznikla během jeho fotbalové nečinnosti.Najdete na iDNES.czmobilní verze