Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Britskému tisku se s Dány líbil Šmicer

22 2000
L o n d ý n - Hvězdou mezi českými fotbalisty v posledním utkání na mistrovství Evropy proti Dánsku byl podle britského listu The Sun Vladimír Šmicer, autor obou gólů. V tradičním hodnocení dal nejčtenější deník na britských ostrovech útočníkovi Liverpoolu devět z deseti bodů. Žádný jiný hráč na hřišti tak vysoké hodnocení nedostal. Z českého mužstva se blýskl také Pavel Nedvěd, který získal osm bodů. Naproti tomu obránce Milan Fukal dostal jenom pětku.

Další fotbalista anglického Liverpoolu Patrik Berger dostal stejně jako řada dalších českých hráčů sedm bodů. Deník The Mirror napsal, že Vladimír Šmicer svými dvěma góly částečně obnovil hrdost českého mužstva. "Pro Čechy to však byla jen malá útěcha poté, co v předchozích dvou zápasech těsně prohráli s Nizozemci a Francouzi," uvedl deník.

Komentátoři televize ITV 2, která zápas přenášela, upozornili, že Dánové se nakonec chytili do ofsajdové pasti, kterou na české reprezentanty nastražili. České mužstvo celkově zanechalo na britské fotbalové experty dojem silného, talentovaného týmu, který měl prostě smůlu v tom, že v základní skupině narazil pravděpodobně na dva nejlepší celky turnaje.Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze