Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brazílie si vítězství nezasloužila, míní Táborský

17 2002
Praha - Potěšen otevřeným útočným fotbalem Begičanů a naopak zklamán až příliš individualistickým herním pojetím týmu Brazílie byl internacionál Vladimír Táborský po druhém pondělním osmifinále na mistrovství světa. "Belgičtí fotbalisté mě příjemně překvapili, jejich hra byla moc sympatická. To od Brazilců jsem čekal mnohem víc, než jejich časté neúčelné sólování, kdy vůbec nehráli pro tým," hodnotí bývalý reprezentant zápas, z něhož Jihoameričané vyšli vítězně 2:0. Táborský se k tomuto utkání vrací v rubrice "Očima experta", která vychází na internetových stránkách fotbal.idnes.cz.Dále čtěte: Favorit se dlouho trápil, rozhodl až v závěruRonaldo dal gól a už myslel na Anglii

"Bylo vidět, jak pečlivě se Belgičané na tenhle zápas připravili, a jak se v každém okamžiku stoprocentně koncentrovali na hru. Myslel jsem, že se spíš soustředí na důslednou defenzívu, jenže oni předvedli nádherný útočný fotbal, hráli prostě i proti věhlasnému soupeři na vítězství.

Samozřejmě bránili ve více lidech než obvykle, ale využívali přitom každou příležitost k nebezpečným protiútokům. A za pozornost stojí, jak si t těch brejků dokázali vytvářet brankové šance. Brazilský dólman jistě nečekal, že si takhle zachytá. A doteď vlastně nevím, proč Blegičanům nebyl uznán podle mě naprosto regulérní gól.

Samozřejmě, že i Brazilci něco ukázali, ta se musí nechat. Nekteré individuální akce Rivalda, Ronalda a dalších byly opravdu krásné, ale jak už jsem říkal, jejich hru jsem si představoval přece jen jinak. Jako jeden z kandidátů na zlaté medaile si takové mužstvo musí počínat mnohem důrazněji a suverénněji jak v obraně, tak ve středu pole.

Řekl bych, že největší slabinou Brazílie je nevyváženost mezi obrannou a útočnou fází. Zatímco v ofenzivě je velice silní, tak brazilská obrana dostala gól od Turků, dva od Kostariky a další góly klidně mohla dostat i od Belgie. A to mužstvu renomé pochopitelně nezvedá.

Docela bych Brazilce chtěl vidět, jak by zareagovali, kdyby rozhodčí ten belgický gól uznal. Podle mě byli Belgičané tak rozjetí, že by to s favoritem špatně dopadlo. A co by se asi stalo, kdyby Rivaldovu střelu netečoval Simons?

Kdepak, tvrdím, že Brazilci si tentokrát vítězství nezasloužili. Podle mě to byl typický remízový zápas. A jsem moc zvědavý, jak si tihle hraví Jihoameričané poradí s odhodlanými a tvrdými Angličany. Každopádně je čeká obrovská lopota."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze