Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brazilci začali přípravu prohlídkami

23 2006
Nottwil - Brazilští fotbalisté zahájili přípravu na mistrovství světa lékařskými prohlídkami. Úřadující světoví šampioni přiletěli v pondělí do Švýcarska a nyní se podrobují důkladným vyšetřením, aby měli trenéři a realizační tým jistotu, že jsou připraveni na fyzicky náročný měsíční turnaj v Německu.

Brazilci patři již tradičně k největším favoritům mistrovství a budou útočit na druhý titul po sobě a rekordní šestý celkově.

Kontrola hráčů se koná v proslulém Švýcarském centru paraplegiků v Nottwilu a mimo jiné obsahuje vyšetření srdeční činnosti, krve a testy moči. "Hráči podstupují všechny typy testů, abychom měli jistotu, že jsou v dobrém stavu," řekl lékař kliniky Beat Villiger. "Budeme schopni říci trenérovi, zda má hráče připravené," dodal.

Třiadvacet hráčů bylo rozděleno do tří skupin a budou vyšetřováni jednotlivě až do středečního dopoledne. Brazilský týmový doktor Jose Luis Runco očekává, že všichni fotbalisté jsou ve skvělé kondici včetně Ronalda, kterého začátkem roku trápila různá zranění.

Mezi prvními, kteří se podrobili testům, byli Roberto Carlos, Cicinho, Robinho, Zé Roberto, Gilberto a Emerson. "Všechno bylo v pohodě," řekl obránce Gilberto. O každého hráče se během vyšetření starali čtyři lékaři a sestry. "Kvalita péče a vyšetření na nás udělala velký dojem," shodli se hráči a vedení reprezentace.

První trénink mají brazilští kouzelníci s míčem na program ve středu v centru u městečka Weggis, kde budou pobývat do začátku šampionátu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze