Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brazilci, možný soupeř, Čechy nevystrašili

Pavel Nedvěd - Pavel Nedvěd se směje na tréninku fotbalové reprezentace. | foto: Michal ŠulaMF DNES

14 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jaká byla Brazílie, možný soupeř českých fotbalistů v osmifinále? Dlouho očekávané vystoupení největšího favorita na mistrovství světa Brücknerův tým vystrašit nemohlo. "Čekal jsem od nich mnohem víc," řekl například stoper David Rozehnal.

Brazilci jsou v Německu jasně nejsledovanějším mužstvem, ale pozornost je na ně upřena také mezi Čechy.

Pokud obhájci titulu i Češi postoupí ze základní skupiny, což je pravděpodobné, mají Nedvěd, Poborský a spol. padesátiprocentní šanci, že narazí právě na mužstvo kolem Ronaldinha.

"Myslíte až moc dopředu, my v osmifinále ještě nejsme," napomínal novináře kapitán Tomáš Galásek.

Brazilci vstoupili do šampionátu těsnou výhrou nad Chorvatskem (1:0). Nezářili, neoslnili, Čechy nemohli vystrašit.

"Čekal jsem od nich víc, ale nakonec z toho byla jen povinná výhra a to ještě Chorvati neměli štěstí," řekl obránce David Rozehnal.

"Já jsem nečekal, že vyhrají osm nula. Nepřekvapilo mě to, Chorvati jsou hodně silní. Myslel jsem si, že uhrají remízu," tvrdil však Marek Heinz.

"Vyhráli, splnili to, co museli. Vstup do takového turnaje je těžký pro každého," podotkl Tomáš Ujfaluši.

"Byl to solidní zápas, ve kterém jsem viděl kvalitní výkon Chorvatů," zdůraznil Galásek.

Když jste se před šampionátem českých fotbalistů zeptali, jak by se jim osmifinále s Brazílií zamlouvalo, všichni si ji přáli potkat až později.

"Ale po tom, co jsem viděl, bych si to s nimi v osmifinále klidně rozdal," poznamenal Rozehnal, velký fanoušek Brazilců. "Na druhou stranu je každý zápas jiný. Je pravděpodobné, že ještě půjdou nahoru."

Česko hraje ve skupině E, Brazilci v efku. Do vyřazovacích bojů postupují dva nejlepší, v osmifinále se utkají křížem, tedy vítěz skupiny E narazí na druhého ze skupiny F a obráceně.

Kromě Brazilců a Chorvatů mohou být českým soupeřem ještě Japonci či Australané. "Brazílie postoupí určitě a pak se rozhodne mezi Austrálií a Chorvatskem," podotkl Rozehnal.

"Myslím si, že dál půjdou Australani. S Japonskem prohrávali a pak dali tři góly v závěrečných minutách. To něco dokazuje," tvrdí Heinz.Najdete na iDNES.czmobilní verze