Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bravo, Pavle Nedvěde

16 2003
I ti, kteří ho neměli rádi, s ním soucítí a litují ho. Kdo z vás zůstal netečný, když Pavel Nedvěd po utkání plakal spoluhráči na ramenou? Sedmdesát tisíc lidí kolem jásalo, ale on věděl, že přišel o vrchol fotbalové kariéry. Hlavou zabořený do mokré trávy vzlykal nad osudem, který mu ukradl finále Ligy mistrů. Fauloval uprostřed hřiště, dostal žlutou kartu a příště nesmí hrát. Nedvědova chyba? Určitě!Dále čtěte: Vše o zápase Juventus - Real Madrid a Nedvědovi

Komentář MF DNES

Ve zlomku vteřiny si měl uvědomit, co je v sázce. Byl to zbytečný faul v půlicím kruhu, odkud nehrozilo žádné nebezpečí. Před trestem není odvolání.

Jenže právě bez té zarputilosti, se kterou se bije fotbalovým životem a se kterou fauloval, by se nikdy nedostal tak vysoko.

Ve Spartě přemohl svou horlivost, s níž byl třikrát během pár měsíců vyloučen. V Laziu Řím přemohl stesk po domově, v reprezentaci výbuch při baráži o mistrovství světa. Byl k sobě přísnější než kdokoli jiný.

Proto se Nedvěd stal světovou špičkou.

Táhl Juventus Turín podruhé za sebou k italskému titulu, v současné sezoně i exkluzivní Ligou mistrů, v níž výrazně pomohl vyřadit Barcelonu i Real Madrid, dva z nejslavnějších klubů historie. Je to buldok, kterého ve světě opěvují.

A v Česku? Mohli jste jím opovrhovat, mohl vám být nesympatický, mohli jste mu doma u televize nadávat, že se chová jako namyšlený frajírek. Ve středeční noci Nedvěd tu jízlivou nálepku ztratil.

Snad už i pro české fanoušky od teď bude Grande Paolo Velký Pavel. I když jste přišel o finále Ligy mistrů...

Bravo, Pavle Nedvěde!

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze