Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bratři Jarolímové se šetřit nebudou

14 2005
Hamburk - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Rodinný souboj Jarolímů poutá pozornost příznivců obou táborů. Otec Karel se synem Lukášem na straně Slavie a mladší syn David v táboře Hamburku jsou ústřední atrakcí čtvrtečního utkání fotbalového Poháru UEFA. "Když bude potřeba bráchu přejet, tak to udělám," říká David. A Lukáš hozenou rukavici zvedá: "Je to fotbal, nedá se koukat, kdo proti vám zrovna stojí."

Podobná slova však oba bratři vyslovují v odpovědích na emotivní novinářské dotazy. Sami by raději o rodinném souboji pomlčeli.

"Chápu, že to je pro čtenáře zajímavé téma, ale já osobně musím brát zápas jako každý jiný a soustředit se na hru. Na zápas Hamburku se Slavií, ne na souboj naší rodiny," říká šestadvacetiletý David.

Výjimečnosti však neuteče. Už od minulého týdne ve svém hamburském bytě hostí maminku a sestru, zítra po utkání přivítá i bratra, který se nebude se slávisty vracet do Prahy, ale užije si první dny dovolené v předvánoční atmosféře německého přístavního města.

A je tady i rodinné hecování, bez kterého se podobná událost neobejde. "Když manželka odjížděla za Davidem, tak jsem jí říkal, ať ho pěkně vykrmuje. Hodilo by se nám, kdyby kluk nějaké to kilo přibral," vtipkuje otec Karel.

Otec o synech
Co říká trenér Karel Jarolím o fotbalových schopnostech svých synů?
O Davidovi: "Je lepší v souboji jeden na jednoho. Dokáže se dostat až do finální fáze a umí si dojít i pro penaltu. Na to si musíme dát pozor."
O Lukášovi: "Ten je konstruktivnější typ hráče než David."

Synové si už od první chvíle, kdy se jejich fotbalové cesty rozešly, téměř každý den telefonují. Na intenzitě hovorů los Poháru UEFA nic nezměnil. "Nijak moc se nehecujeme, ale na nějakou sázku asi ještě dojde," připustil při odletu z Prahy starší Lukáš.

Hamburk dnes trénuje o dvě hodiny dříve než Slavia, a tak se možná bratři na stadionu potkají až ve čtvrtek. Sázku tedy budou muset domluvit opět po telefonu. "Asi se vsadíme o večeři," předpokládá Lukáš.

Oba mladí Jarolímové začali svoji fotbalovou pouť ve Slavii, ale David už na konci dorostu odešel do Bayernu Mnichov a v Německu slouží už svoji osmou sezonu. Na hřišti se tedy bratři v soutěžním utkání ještě nepotkali.

"Když jsme během dovolené v Praze, tak chodíme dvakrát týdně hrát na Slavii do haly. Většinou nastupujeme proti sobě, a v soubojích si nikdy nic nedarujeme," přiznává David, který už na rozdíl od staršího bratra nakoukl i do reprezentace.

Setkání v Poháru UEFA je však něco jiného než kamarádský fotbálek v hale. "Jsme profesionálové a musíme udělat vše pro úspěch svého klubu. Když se bude David dostávat do šance a bude třeba přidat na důrazu, tak to udělám. To se nedá nic dělat," netají Lukáš a David mluví podobně: "Nemůžu bráchu šetřit, v souboji neuhnu."

Rodinný souboj má jednu výhodu, po jeho skončení mohou být spokojeni všichni. Domácí David, slávisté Karel s Lukášem, i maminka a sestra v hledišti. Situace v základní skupině umožňuje, aby postoupily oba týmy.

"Jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát a zajistit si co nejlepší výchozí pozici pro losování dalšího kola," říká hamburský záložník David Jarolím. "Ale přál bych si, aby postoupila i Slavia," dodává.

David uhodl dva soupeře na MS
David JarolímHamburk se těší na mistrovství světa. Jako jedno z dvanácti pořadatelských měst přivítá příští léto zápasy světového šampionátu a 22. června uvidí i souboj českých a italských fotbalistů.

"Udělalo mi to velkou radost, chci udělat všechno pro to, abych se na mistrovství světa dostal," říká David Jarolím, který v národním týmu debutoval letos na podzim. "Není nic lepšího, než hrát mistrovství světa na vlastním stadionu."

Nejmladší z fotbalového rodu Jarolímů sledoval losování společně s dalšími hráči Hamburku, kteří byli minulý pátek na společném soustředění. "Nejvíce se komentoval lehký los německého týmu," řekl Jarolím, který má mezi klubovými spoluhráči reprezentanty dalších šesti zemí chystajících se na MS.

"Před losováním jsme tipovali složení naší skupiny a já jsem trefil Ghanu a Itálii. Jen místo Američanů jsem hádal Koreu," pochlubil se David Jarolím.Najdete na iDNES.czmobilní verze