Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bratislavské sólo pro Libora Sionka

Libor Sionko slaví gól - RADOST PO PRVNÍM GÓLU. Fotbalový reprezentant Libor Sionko oslavuje první trefu v kvalifikačním utkání proti Slovensku. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

6 2006
Bratislava - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jeho dělovka v 10. minutě zatřásla spojnicí břevna s tyčí. Bylo to jeho velké varování. O chvíli později se k němu snesl Jankulovského přetažený centr, on stál na správném místě u vzdálenější tyče a hlavou koníčkem poslal míč za záda slovenského gólmana Čontofalského. Devětadvacetiletý český ofenzivní záložník Libor Sionko řádil bratislavském na Tehelném poli jak černá ruka.

"Pár utkání mi vyšlo, ale v reprezentaci to byl to jasně můj nejlepší zápas," svěřil se Sionko po utkání.

Od začátku kvalifikačního zápasu Slovensko - Česko dělal svou rychlostí domácí obraně nesmírné potíže, ať už rychlostí, vedením míče, či přesnou střelou.

Od jeho prvního gólu uběhlo pouhých jedenáct minut a už se ve slovenské šestnáctce prosadil podruhé. Počkal na Kollerův sklepnutý míč po centru Poláka, míč si bleskově zpracoval a neomylně ho poslal ke vzdálenější tyči.

Pro domácí to byl šok, ve 21. minutě prohrávali 0:2.

Levý obránce Galisova výběru Marek Čech, který na Sionka zjevně nestačil, musel ze hřiště. 

"Dva góly za jedenadvacet minut by položily i silnějšího soupeře, než jsou Slováci," podotkl Sionko.

A přicházely další velké Sionkovy chvíle. Nabíhal na přesné pasy ze středu pole, nezadržitelně se dral do koncovky, předvedl i nádherný průnik, po němž akce skončila rohovým kopem.

Přesnými hlavičkami ho úspěšně hledal Koller a on neustále unikal. Dvakrát ho domácí obránci zastavili v posledním zlomku vteřiny, ale on dál neúnavně bojoval.

Po přestávce jako by Sionko teprve přišel na hřiště. Dál kolem protihráčů uháněl jako vítr, bez sebemenší známky vyčerpání.

Když pak v 52. minutě předvedl dlouhé sólo, při němž se zbavil dvou soupeřů, pronikl do šestnáctky, odcentroval a Polák akci zakončil střelou těsně nad, z českého sektoru se dlouho ozývalo mohutné skandování "Libor Sionko, Libor Sionko."

A tak za odměnu přidal když ne gól, tak parádní asistenci. Naběhl si na Rosického signál z přímého kopu a neservíroval učebnicovou přihrávku Kollerovi, který skóroval z několika metrů!

Po hodině zápasu ho zastavoval Ďurica jen faulem, Sionko ale ztracenou rovnováhu vyrovnal, namířil si to k brance, ale sudí mu výhodu nenechal...

Po Lafatovi, který dvěma góly v závěru sobotního zápasu rozhodl o vítězství českého týmu nad Walesem, vzplála další česká hvězda. Tentokrát Sionkova.

Když dvanáct minut před koncem za hřiště odcházel, vyprovázel ho potlesk celého hlediště a ze sektoru hostí bylo znovu slyšet skandování jeho jména.

Ze scény odcházel hrdina zápasu!

Zdá se, že po odchodu Karla Poborského z reprezentace, našel tým nového krajního záložníka. "Takhle to neberu a jeden zápas bych nepřeceňoval," upozornil SionkoNajdete na iDNES.czmobilní verze