Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brankáři to s dresy nemají jednoduché

19 2000
B r u s e l - Z fotbalového mistrovství Evropy v Belgii a Nizozemsku přišly další zajímavosti či kuriozity. V jedné se píše o tom, jak skončil osmičlenný gang překupníků vstupenek na zápasy EURO 2000, ve druhé se líčí nelehký úděl brankářů při volbě barevných kombinací jejich výstroje a dozvíte se také, co dělá nejslavnějšímu portugalskému fotbalistovi všech dob Eusebiovi na šampionátu největší radost.

Nizozemská policie zatkla dalších osm překupníků se vstupenkami na zápasy mistrovství Evropy ve fotbale. Podařilo se jí to v sobotu v Arnhemu před duelem Rumunsko - Portugalsko. V neděli nebyla obsazena všechna místa v amsterdamské Areně na utkání Slovinsko - Španělsko, neboť černý trh údajně stagnoval.

Dohody o barvách dresů, pečlivě kontrolované, ztěžují jen brankáři. Komisaři důkladně dbají na to, aby se lišily i odstíny stulpen, a tak byly některé výpravy požádány o změnu jejich barvy u gólmanů. Týkalo se to i Pavla Srníčka, jenž směl navléknout jen tmavé, ačkoli jejich původně nahlášená barva ke žlutému dresu byla bílá. Totéž se týkalo i Nizozemců, Rumunů, Slovinců a Jugoslávců.

Zápasy Portugalců pozorně sleduje bývalá hvězda této reprezentace šedesátých let, Černá perla z Mozambiku - Eusébio. Po obou vítězných zápasech se rozplýval nad hrou svých nástupců, avšak pokaždé odmítl vyslovit prognózu, kam až se tým může dostat a zda má na finále. "Na to se bojím i pomyslet," potvrdil bývalý hráč příslovečnou pověrčivost.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze