Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brankář Lehmann během zápasu utekl z branky, musel si odskočit

KONTROVERZNÍ GÓLMAN. Pro Jense Lehmanna, bývalého brankáře Arsenalu, nebylo močení při zápase prvním excesem v jeho kariéře. | foto: Reuters

10 2009
Tak trochu připomínal cyklistu během dlouhého závodu. Gólman Jens Lehmann zaběhl při utkání Ligy mistrů za reklamní panel, odhrnul nohavici trenýrek a vykonal, co bylo neodkladné. To všechno před objektivy kamer a zraky čtyřiceti tisíc diváků!

Bizarní scénka se udála během zápasu Ligy mistrů mezi Stuttgartem a Unireou Urziceni. Domácí fanoušky ale nepobavilo jen vítězství 3:1 a postup do osmifinále Ligy mistrů, o zábavu se postaral i německý brankář, proslulý nejen svými výkony, ale i průšvihy.

Odskočil si navíc zrovna ve chvíli, kdy se hosté hnali do útoku. Naštěstí pro Stuttgart si jeho slabé chvíle nevšimli, a tak se Lehmann stihl do brány vrátit včas.

"Byl jsem nervózní jako nikdy předtím," odpověděl čtyřicetiletý gólman neurčitě na otázku, co prováděl za bránou. Když se ho novináři po zápase zeptali, zda si odskočil na malou, jen se ušklíbl.

K události se vyjádřil i generální manažer klubu Horst Heldt: "Hodně mi to připomínalo Tour de France. Někdy prostě nemají jinou možnost, jak si odskočit."

"Udělal to velmi obratně. Vždyť by mohl těžko dojít do kabiny," glosoval Lehmannovo vystoupení bývalý hráč Stuttgartu.

V minulosti přstihly kamery při té samé činnosti i amerického záložníka DaMarcuse Beasleyho. Ten ovšem nevykonal potřebu při zápase, pokusil se ji maskovat rozcvičkou u postranní čáry.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze