Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Snad k nám budou ostatní výsledky milosrdné, doufá kapitán Čech

10 2013
La Valletta (Od našeho zpravodaje) - Pro maličký ostrov ve Středozemním moři je z českých fotbalistů zdaleka největším lákadlem. I maltští reportéři se po tiskové konferenci seběhli, aby se mohli s Petrem Čechem vyfotit. Brankář podepisoval i svůj šedivý dres z Chelsea.

"Kvůli fotbalu jsem na Maltě poprvé a snad mi zůstanou jen ty nejlepší vzpomínky," řekl Čech, který v pátek večer povede národní tým jako kapitán.

Je vůbec v Evropě země, kde jste ještě nechytal? Vy jste celý kontinent procestoval křížem krážem.
Najde se pár zemí - a po některých vyloženě ani netoužím. Třeba do Kazachstánu by se mi osm hodin letět nechtělo.

Teď jste na Maltě s titěrnou nadějí na světovou baráž. Jak tu situaci vnímáte pár hodin před výkopem?
Národní tým je otázka prestiže, pořád se hraje o koeficient. Nemluvě o tom, že pořád máme šanci, byť malou. Když na Maltě získáme tři body, šance může žít dál.

Malta - Česko

výkop: pátek 19.30
rozhodčí: Matej Jug - Primož Arhar, Marko Stančin (všichni Slovin.).
Předpokládané sestavy, Malta: Haber - Failla, Dimech, Agius, A. Muscat - Herrera, Sciberras, R. Muscat, Camilleri, Schembri - Mifsud.
Česko: Čech - Rajtoral, Sivok, Suchý, M. Kadlec -Plašil, Hübschman, Hušbauer, Jiráček - V. Kadlec, Lafata (Pekhart).

Malta nikdy proti českému fotbalu neuspěla, jen třikrát z deseti zápasů uhrála bezbrankovou remízu, vždy doma. Češi ve 4 utkáních na Maltě dali jediný gól, v roce 1997 ho vstřelil Bejbl.

Ale žádná paralela s minulostí vás asi nenapadá, že?
Abych řekl pravdu, na nic podobného si nevzpomínám. Je to poprvé, kdy nemáme situaci ve vlastních rukou. Snad k nám budou ostatní výsledky milosrdné, abychom mohli žít dál.

Nejdřív musíte sami vyhrát na Maltě, což se nejeví úplně jistě. Pro Česko a Československo je tenhle ostrov zakletý. Už třikrát tu národní tým remizoval.
Doufám, že bilanci vylepšíme... Každopádně do minulosti se nedíváme, statistiky ještě žádný zápas nevyhrály. Ale jinak si uvědomujeme, že nás nečeká nic snadného. Malta na domácím hřišti třikrát prohrála o jediný gól a taky u nás hrála slušně. V Plzni jsme sice tři jedna vyhráli, ale výsledek se nerodil jednoduše.

Před rokem v Plzni maltská legenda Michael Mifsud neproměnil penaltu a teď ho čeká jubilejní stý zápas za reprezentaci. Pro Maltu znamená to samé jako Messi pro Argentinu.
Nedivím se. Malta nemá lepšího střelce, to přece mluví za všechno. Dobře si pamatuju, jak je běhavý a jak dokáže hrozit z každého brejku. Klobouk dolů, že dosáhne na stovku. To je obrovské číslo.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze