Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bránit remízu? Sparťané chtějí víc

8 2003
Praha - Fotbalový obránce Vladimír Labant se v Lize mistrů proti Laziu Řím postaví už počtvrté. Ale se Spartou italský klub ještě nikdy neporazil. "Je na čase to změnit. A zrovna teď by to přišlo vhod," řekl. Vítězství by pro Spartu bylo nejen krásným zakončením podzimu, ale hlavně by pro ni udrželo šanci na postup do osmifinále Ligy mistrů.

Ta šance velká není, ale hráči se ji vzdát nehodlají. "Musíme se roztrhnout, abychom ji využili. I když víme, že ve vlastních rukách ten postup nemáme," upozornil Labant.

Jen když ve druhém utkání skupiny Chelsea na neutrálním hřišti v německém Gelsenkirchenu porazí Besiktas Istanbul, může Sparta o osmifinále snít. Na utkání mimo Prahu závisí další osud i Lazia.

"Vyhrát musejí především oni. My nemusíme, ale chceme a to je rozdíl," soudí sparťanský obránce Tomáš Hübschman.

Můžeme proto v úterý večer na Letné čekat útočné manévry? "Nemyslím si, že my se od první minuty budeme do útoku hnát," poznamenal sparťanský kapitán Karel Poborský. "Jako ve všech zápase v pohárech musíme vyjít z obrany."

I remíza, ale jen do stavu 3:3, má pro Spartu smysl. Ve skupině by skončila třetí a na jaře hrála Pohár UEFA. Lazio by v pohárech skončilo.

"Lazio si nemůže dovolit na jaře poháry nehrát," řekl Hübschman. "My nejsme ti, kteří si v tomhle zápase můžou něco diktovat. Všichni zapomínají, že Lazio bylo do naší skupiny nalosováno z prvního koše, takže by objektivně mělo být silnější než Chelsea. Zdá se mi, že tady vládne až příliš velké očekávání."

Hübschman byl den před utkáním ze sparťanů nejopatrnější. Zato většina hráčů mluvila jen o vítězství. Bránit remízu a spokojit se s Pohárem UEFA? O tom slyšet nechtěli.

"Je přece rozdíl, když se hraje Liga mistrů nebo Pohár UEFA," poznamenal Libor Sionko.

"Pro každého hráče je Liga mistrů nejvíc, co může na klubové úrovni dosáhnout. Ale i ten Pohár UEFA by byl úspěch," připustil Zelenka.

A jak uspět proti Laziu, které v sobotu v italské lize pokořilo 2:0 Juventus? "Dát si pozor na brejky. V těch jsou mistři," podotkl Labant

Sparťané jdou na Lazio odpočatí. Soutěžní zápas hráli naposled minulou neděli, v české lize proti Teplicím vyhráli 3:0. "Radši bych hrál hned. Bojím se, abychom nebyli odpočatí až moc," poznamenal stoper Hübschman.

"Já si zase myslím, že nám ta přestávka prospěla. Těch zápasů už bylo dost. Teď jsme dobře potrénovali a nabrali síly," dodal Sionko.

Ukáže se v úterý večer.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze