Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trumf na Chorvaty? Bolest mě neovlivní, jsem připravený, hlásí Dočkal

Bořek Dočkal na tréninku fotbalové reprezentace. | foto:  Michal Šula, MAFRA

17 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - V kvalifikaci o fotbalové Euro nemělo Česko lepšího střelce. Jenže na šampionátu zatím záložník Bořek Dočkal nenaskočil ani na minutu. Zranění kotníku z přípravy s Ruskem jeho silnou pozici v boji o základní sestavu oslabilo. Dostane šanci proti Chorvatsku, kdy bude potřeba útočit?

Zdravotně jste už v pořádku? Můžete už trénovat naplno?
Můžu. Ale je to takové relativní. Po Koreji jsme měli den volna, pak jsem se už zapojil do tréninku, ale s částečným omezením. Pořád to bolelo. Po všech kontrolách ale bylo jasné, že noze se nic nestalo a je to jen o tom, abych odboural tu bolest. A to už není nic zásadního. Když víte, že už si nijak neublížíte, dá se to zvládnout.

Bolest tedy přetrvává?
Částečně jo, ale není to nic, co by mě výrazně ovlivňovalo. Všichni jsme zvyklí hrát v průběhu sezony s nějakou bolestí.

Devadesát minuty byste zvládl?
Já věřím, že jo. Jsem připravený.

On-line

Duel s Chorvatskem sledujte v podrobné on-line reportáži.

Proti Španělsku jste ale nehrál. Bylo to ještě kvůli doznívajícím potížím?
Z přípravných utkání jsem odehrál jen necelý poločas, to samozřejmě pro mě žádné velké plus nebylo. Ale zase nemyslím, že by tohle rozhodovalo. Před zápasem už jsem byl týden v plném tréninku, připravený k utkání. Nebyl to asi rozhodující faktor.

Ze Sparty jste zvyklý většinu zápasů hrát. Jak je těžké teď kousat, že v sestavě nejste?
Byl to jeden zápas, takže to není situace, kterou bych měl nějak extra kousat. Takhle to trenér vybral a já s tím nemám žádný problém.

Čekáte proti Chorvatsku ofenzivnější zápas?
Věřím, že to tak bude. Když jsme sledovali jednotlivá utkání, myslím, že jsme potkali zatím nejlepší tým, který se na šampionátu představil. Už věřím, že to pro nás bude každý další zápas jen lepší. Budeme mít větší šanci dostat se do útočné fáze.

Cítíte i díky tomu, že teď máte větší šanci na základní sestavu?
Já to takhle moc neřeším, nepřemýšlím nad tím. To je trenérovo rozhodnutí, které můžu ovlivnit maximálně svým výkonem v tréninku, případně v zápase. Nemá cenu se tím tolik zabývat.

Mrzí hodně, že jste se zatím do zápasu nedostal?
To mrzí každého hráče, každý chce hrát. Ale je nás tady dvacet a většina je zvyklá hrát. Všichni jsme zvyklí mít nějakou pozici, ale tohle je výběr těch nejlepších a všichni se musí podřídit.

Jak jste z lavičky prožíval utkání se Španělskem?
Bylo to nepříjemné, nemám to rád. Hráč na hřišti nervozitu nevnímá, ví, že to nějak může ovlivnit. Na lavičce jen držíte palce a jste nervózní. Nic příjemného.

Co jste si s dalšími náhradníky říkali, když Španělé vaše spoluhráče na hřišti tlačili?
Spíš jsme sledovali průběh utkání, moc jsme to mezi sebou neřešili. Na to je čas po zápase. Ale já už jsem věřil, že to k bodu dotáhneme. Přežili jsme pár nepříjemných situací, v poslední chvíli jsme tam stihli strčit nohu. Říkal jsem si, že to už uhlídáme do konce, i když bylo jasné, že tlak mít budou. Škoda, že se to nepovedlo.

Ve středu tým navštívil Miroslav Pelta, předseda fotbalové asociace. Co vám před rozhodujícími zápasy řekl?
Mluvil s námi už v Toulouse. Jsme zvyklí, že nás většinou před zápasy poctí svou přítomností (úsměv). Vždycky se na to docela těšíme, pokaždé má nějaký zajímavý proslov, kterým nás pobaví. Je to taková tradice.Najdete na iDNES.czmobilní verze