Bordeaux porazilo moskevský Spartak a vede skupinu

29 1999
Praha - Pražská Sparta se proti nizozemskému Willemu II Tilburg vytáhla a zvítězila jasně 4 : 0, když svého soupeře přehrála po všech stránkách. Po polovině první části Ligy mistrů se tak dostala na druhé místo za Bordeaux. Brankovou úrodu viděli diváci ve skupině E, kde v obou utkáních padlo po čtyřech brankách.

Sparta Praha si ve třetím kole fotbalové Ligy mistrů poradila s nizozemským Tilburgem, který dosud nezískal ani bod. Ve druhém střetnutí skupiny G pak zvítězil celek Girondins Bordeaux nad Spartakem Moskva 2:1. Branky vítězů vstřelili Wiltord a Micoud, za hosty snížil Bezrodnyj. Bordeaux se tak se sedmi body dostalo do čela skupiny před pražský tým, který má bodů pět.

Čtyři branky viděli i diváci na San Bernabeu v Madridu, kde domácí Real vyhrál nad FC Porto 3:1. Stejným výsledkem skončil i další souboj ve skupině E. Olympiakos Pireus v něm porazil norský FK Molde, když dvě branky zaznamenal Giovanni.

Ve skupině H hrál turecký Galatasaray Istanbul na hřišti londýnské Chelsea již od 32. minuty bez vyloučeného brazilského gólmana Claudio Taffarela, který viděl červenou za hru rukou mimo pokutové území, a domácí toho využili v 55. minutě, kdy se trefil Petresku. Hvězdná spolupráce Ševčenka s Bierhoffem pomohla AC Milán alespoň k remíze 1 : 1 s berlínskou Herthou, za níž se prosadil íránec Daeí.

Výsledky:

Skupina E:
Real Madrid - FC Porto 3:1 (2:1)
Branky: 22. Morientes, 41. Helguera, 68. z pen. Hierro - 23.Jardel.
Rozhodčí: Collina (It.). Diváci: 35.000.
Olympiakos Pireus - FK Molde 3:1 (1:0)
Branky: 16. a 70. Giovanni, 77. Luciano - 58. Lund.
Rozhodčí: Michel (SR). Diváci: 50.000.

Skupina F:
PSV Eindhoven - Glasgow Rangers 0:1 (0:0)
Branka: 84. Albertz. Rozhodčí: Frisk (Švéd.). Diváci: 27.000.
Bayern Mnichov - FC Valencie 1:1 (1:0)
Branka: 6. Elber - 80. Gerard.
Rozhodčí: Cesari (It.).Diváci: 30.000.

Skupina G:                                                                                                               Girondins Bordeaux - Spartak Moskva 2:1 (1:0)
Branky: 9. Wiltord, 56. Micoud - 64. Bezrodnyj.
Rozhodčí: Meier (Švýc.). Diváci: 17.550.
Sestavy:
Girondins Bordeaux: Rame - Grenet, Afanou, Saveljič, Bonnissel - Martins (72. Batlles), Pavon, Diabate, Micoud - Wiltord (87. Feindouno), Laslandes.
Spartak Moskva: Filimonov - Parfjonov, Bušmanov, Chlestov, Jevsejev - Baranov (55. Kečnikov), Bulatov (46. Cymbalar), Titov, Tichonov - Širko, Bezrodnyj.