Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nerad bych o Karla přišel, říká šéf Boleslavi o kouči Jarolímovi

Karel Jarolím | foto:  Michal Šula, MAFRA

28 2016
S trenérem, kterého si kdysi vysnil a je sním spokojený, před pár týdny podepsal smlouvu až do léta 2019. "A nedovedu si představit, že bych dva týdny před losem Evropské ligy o Karla Jarolíma přišel," říká šéf boleslavským fotbalistů Josef Dufek.

Karel Jarolím by byl jedním z nejvážnějších kandidátů na pozici trenéra české reprezentace, pokud současný kouč Pavel Vrba dotáhne jednání s Anži Machačkala a národní mužstvo opustí.

„Nikdo mě nekontaktoval, ani ze svazu, ani od trenéra. A co mám poslední zprávy, tak ani nikdo neoslovil Karla. Takže to beru jen jako spekulace,“ podotkl Dufek.

A kdyby ano, jaká je cena Karla Jarolíma? Má v kontraktu výstupní klauzuli, že v případě nabídky na pozici trenéra národního mužstva by byl volný?
Podívejte se, my nikdy nekomentujeme podrobnosti smlouvy ať už hráčů nebo trenéra.

Jak vnímáte, že se o trenéru Jarolímovi mluví, že je kandidátem číslo jedna?
Vzhledem k jeho práci, vzhledem k tomu, co všechno má za sebou, mě nepřekvapuje, že se jeho jméno přetřásá. Je to obraz jeho práce ve Slavii, ve Francii, v Arábii a i u nás v Boleslavi. Nedivím se, že se o něm mluví.

A jak byste se tvářil, kdyby odešel? Byl byste připravený?
Za těch patnáct let, co se ve fotbale pohybuju, mě jen tak nic překvapit nemůže. Nikdy nevíte, s čím za vámi přijdou manažeři hráčů a podobně. Musíte být připravený na všechno a pořád.

Takže byste si poradil?
Karla jsem si přál tady mít už dlouho. Už když končil ve Slavii, je to šest sedm let, tak jsem ho chtěl. Počkal jsem si.

Čekat jste musel čtyři roky a teď by po dvou a půl letech odešel.
Pro Boleslav je ctí, že se o jeho trenérovi v souvislosti s reprezentací mezi veřejností mluví. Má za sebou úspěchy, spoustu hráčů v kariéře posunul. Pokud by jednou od nás šel k národnímu mužstvu, tak by to přehlušilo ty problémy, který bychom s jeho odchodem museli řešit. Pro Boleslav to zkrátka beru jako ocenění.

Autor:


Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze