Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Boleslav bude sledovat maďarskou ligu

3 2006
Mladá Boleslav - Poslední kolo maďarské ligy dnes hodně zajímá mladoboleslavské fotbalisty. Jeho výsledky určí, zda bude středočeský tým nasazen ve druhém předkole Ligy mistrů. O co jde? Boleslavský koeficient drží tým na poslední příčce mezi nasazenými celky. Pokud se maďarským mistrem stane Ujpešť, zůstane to tak.

Jestliže ale bude slavit titul Debrecen, odsune Boleslav mezi nenasazené kluby.

Výsledek je nesmírně důležitý. Může hodně napovědět o šancích týmu na postup do dalších kol prestižní soutěže.

Po dovolené začíná Boleslav trénovat 14. června. "Máme tam za sebou tři soustředění," prozradil sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela.

První bude v Nymburce, další v Písku a na začátku prázdnin odjedou fotbalisté do Rakouska, kde zůstanou až do 11. července. Potvrzenými soupeři pro přípravné období jsou Příbram, Ružomberok, CZ Bělehrad, kyperská Famagusta a AK Graz.

"Další soupeři jsou v jednání," řekl Kudela. "Je také možné, že ještě dojde ke změně, protože na Ružomberok nebo Bělehrad můžeme narazit v Lize mistrů. Pak by asi byl vzájemný přípravný duel odvolán."

Velmi zajímavý protivník se pro Mladou Boleslav rýsuje i k předligové generálce. Je velmi pravděpodobná, že na svém stadionu přivítá francouzský tým Rennes, bývalý klub reprezentačního brankáře Petra Čecha.

"Měli by dorazit k zápasům u nás a v Liberci," uvedl Kudela.

Co se týká boleslavského kádru, zatím do něj přibyly dvě posily. Útočník Petr Mikolanda a čerstvě také Slovák Tomáš Brezinský, mladší bratr letošní boleslavské opory Miloše Brezinského. Tomu naopak skončilo hostování z Liberce.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze