Bohemians - Mladá Boleslav 1:1, domácí se vydrápali z posledního místa

4 2013
V dohrávce 13. kola první fotbalové ligy domácí fotbalisté Bohemians 1905 dlouho předváděli, proč jsou v tabulce u dna. Hosté z Mladé Boleslavi byli celý zápas lepším týmem a o vítězství je připravila chyba v obraně.

Boleslav se prosadila už ve 2. minutě, když Smejkal usměrnil míč do domácí sítě po Jarolímově centru z přímého kopu, na konečných 1:1 vyrovnal po přestávce Rada, což Bohemians stačilo k posunu z poslední 16. na 13. příčku.

Sledujte průběh utkání minutu po minutě

Hosté byli fotbalovější, bystře útočili a domácí obrana musela být v plné permanenci. Už v 10. minutě musel hřiště opustit Šírl, který se zranil při střetu s Nešporem. Boleslavští si udržovali stálou převahu, klokani se dopředu dostávali jen sporadicky a poprvé vystřelili až v 18. minutě, vedle.

Domácí fanoušky tak mohla těšit až pohotová střela Nerada z dálky, míč však ve 22. minutě jen prosvištěl kolem pravé šibenice. O chvíli později málem podruhé skórovali hosté, jejichž ofenzivě veleli Jarolím se Štajnerem a dobře hrál i Štohanzl. Právě Štohanzl po uličce od Chramosty přesně vystřelil, ale brankář Berkovec přízemní pokus znamenitě vyrazil na roh.

Obrovskou šanci měli hosté i v úvodu druhé půle, jenže Chramosta hlavičkoval z gólové pozice vedle. A opět příležitost hostí, tentokrát měl na noze gól Štohanzl, ale Berkovec v 56. minutě míč zázračně vyrazil nohou. Zatímco útočné akce Boleslavských byly vypracované, ty domácí byly spíš jen dílem náhody. Také proto měli další jasné šance hosté, ale neuspěli v nich Chramosta a Jarolím.

Záložník Bohemians 1905 Josef Jindřišek (vlevo) a útočník Boleslavi Jan

Záložník Bohemians 1905 Josef Jindřišek (vlevo) a útočník Boleslavi Jan Chramosta bojují o míč.

Když v 64. minutě opět neproměnil jasnou šanci Nešpor, po chvíli přišel trest. Radův táhlý centr z pravé strany prošel vápnem až za Millerova záda. Domácí ožili a tři minuty před koncem měl vítěznou branku na hlavě střídající Krch, ale boleslavský gólman Miller nevídaně zasáhl a míč vyrazil.

"Branka ve druhé minutě a pak zranění Radka Šírla na úvod bylo na nás trošku moc. Bylo vidět, jak se s tím těžko vyrovnáváme. Zaplaťpanbůh, že do půli zůstal výsledek 0:1 a šlo s tím o poločase něco udělat. Ve druhé půli to z kluků trochu spadlo, branka nás dostala do hry. Začali jsme hrát fotbal, který chceme hrát, a na který jsou tu lidé zvyklí," podotkl po utkání trenér Bohemians 1905 Jozef Weber.

"V druhém poločase jsme za stavu 1:0 měli asi dvě, možná tři velké šance, jenže jsme inkasovali a potom jsme úplně vypadli z role. Domácí byli s podporou diváků v euforii. Chtěli jsme to dohrát, abychom si odvezli alespoň bod," přiznal mladoboleslavský kouč Ladislav Minář.