Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


BLOGÓÓÓL: Rozhovor s Džekem u pláže nebude. Bosna zrušila trénink

HŘIŠTĚ POD PLACHTOU. Tady měli trénovat bosenští fotbalisté. Ale netrénovali. | foto: Jan Palička, MF DNES

11 2014
Guarujá (Od našeho zpravodaje) - Míč s názvem Brazuca znám vlastně jen z televize, protože všechny týmy se zatím stále připravují ve svých kempech. I když kolem obrovitánského Sao Paula našlo azyl hned patnáct reprezentací, je nesmírně složité se k nim dostat na trénink. S Čechy by to bylo snadné. Ubytovat se co nejblíž, den co den chodit na tréninky, psát rozhovory, vymýšlet reportáže.

Ale takhle, když Češi na mistrovství světa podruhé za sebou chybějí?

Třeba by mohla vyjít Bosna.

Jediný nováček na šampionátu přivezl nebezpečnou sestavu, střeleckého mága Edina Džeka a hlavní stan rozbil ve městě Guarujá, zhruba devadesát minut jízdy od Sao Paula.

Že bych konečně viděl fotbal na vlastní oči? Omyl, úterní trénink zrušený.

"Sorry, je nám to líto. Trenér rozhodl, že hráči potřebují odpočinek. Možná si půjdou zaběhat na pláž," povídá Edson dos Santos, manažer Městského stadionu v Guarujá (čtěte Gvaručá).

Pláž v Guarujá.

Pláž v Guarujá.

Po pláži se byl trenér Sušič projít před pár dny a málem to špatně dopadlo. Jeho a kolegy z realizačního týmu překvapili lupiči. Naštěstí kolem zrovna projíždělo policejní auto, pustilo blikačky a průšvih byl zažehnán. Safet Sušič to vzal s nadhledem: "Vyrůstali jsme v Bosně, kde byly ulice během války mnohem nebezpečnější než tady."

V plánu jsem měl reportáž z bosenského tréninku a pokud by to klaplo, tak i rozhovor s exteplickým útočníkem Džekem, takhle nebude nic. Městský stadion zůstal prázdný, na hřišti se leskla jen veliká bílá plachta, která zachytávala dešťové kapky. Bylo to preventivní opatření, aby se trávník příliš nenacucal.

Uvnitř stadionku je skromná kabina, ze které vede zelený koberec až ke hřišti, k tomu uzoučké skříňky, tři masérské stoly a dva modré sudy na ledovou vodu.

Úterní přátelák Bosny s juniorkou Santosu sledovaly čtyři tisícovky lidí, teď má bosenská reprezentace nečekaný odpočinek. Ještě ráno přitom na oficiálních webových stránkách zůstávala informace, že trénovat bude. Jinak by přece byla hloupost Guarujá cestovat.

Tak co teď? Nic. To se v téhle branži stává.

U hřiště stojí kolečko s rýčem. Na jedné straně má namalovaný nápis WORLD,...

U hřiště stojí kolečko s rýčem. Na jedné straně má namalovaný nápis WORLD, takže byste čekali, že na druhé bude CUP, aby bylo mistrovství světa úplné. Jenže druhá část chybí - stejně jako bosenští hráči. Ti si zvesela popíjejí kávu u recepce hotelu Casa Grande, do kterého nesmí nikdo z nepovolaných.

Rozhovor s Džekem nebude. Snad příště.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze