Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BLOGÓÓÓL: Česká slepice v akci. Jak se Pipina dostala na Maracaná

Jaromír Bosák (vlevo) a kameraman Jaroslav Jirásek. | foto: Jan Palička, MF DNES

24 2014
Sao Paulo (Od našeho zpravodaje) - Fotbal nehraje, nekomentuje a fotbal ji ani nebaví, přesto na mistrovství světa cestuje ze stadionu na stadion. Až do finále v Riu musí zvládnout deset přeletů, teprve pak může domů.

„Stejně se mi kamarádi ozývají, že Pipinu vidí málo,“ s úsměvem vypráví kameraman Jaroslav Jirásek, který po boku komentátora Jaromíra Bosáka křižuje Brazílií.

Komu už po dvou týdnech šampionátu občas fotbal leze krkem, třeba ho pobaví příběh žluté plyšové slepice s oranžovým zobákem, která se v České televizi stává maskotem sportovních akcí.

Pokud jste pozorně sledovali zimní olympiádu v Soči, mohli jste Pipinu vidět vedle olympijské vítězky ve snowboardcrossu Evy Samkové, na halovém mistrovství světa v Sopotech s ní pózoval běžecký šampion Pavel Maslák a teď slepice objevuje Brazíli.

„Je to dětinské, ale proč neudělat radost sobě a kamarádům?“ Tak reagoval kameraman Jirásek, když plyšáka uklízel do batohu po premiérovém utkání v Sao Paulu.

Po následném přejezdu do Salvadoru musel hlídat spíš kolegu Bosáka, protože ho v pravé poledne přepadl výrostek v postranní uličce. Populární komentátor zrovna fotil, když k němu přiskočil tmavý mladík a chtěl mu z krku strhnout řetízek.

„Jak utíkal pryč, dostal ode mě klasickou kosu. Kluk se natáhnul na kostkách a já ho ještě přišpendlil stativem, který jsem nesl na ramenou. Když jsme zjistili, že nic nevzal, darovali sme mu život,“ vypráví Jirásek.

Nakonec i televizní Pipina mohla být po nepříjemném zážitku v klidu a dál se stěhuje po Brazílii.

Ještě loni si s ní hrávali psi, což byla její původní profese. Kousali do ní v jedné z garáží na pražském Bohdalci, kam chodí kameraman Jirásek na pivo. Kamarádi do něj tak dlouho závistivě hučeli, ať je vezme s sebou na nějakou velkou sportovní událost, až se Jirásek rozhodl, že přibalí aspoň plyšáka: „Teď je z Pipiny celebrita a pes už si s ní hrát nesmí.“

Snad nejste zklamaní, že jste tentokrát nečetli nic o fotbale. Hned příště to zkusíme napravit.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze