Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Blatter je proti rozšíření fotbalového MS

8 2003
Frankfurt nad Mohanem - Předsedovi Mezinárodní fotbalové federace Seppu Blatterovi se nelíbí, že výkonný výbor FIFA přijal návrh na rozšíření šampionátu. "Jsem proti mistrovství světa s 36 týmy," prohlásil Blatter ve čtvrtečním rozhovoru pro magazín Kicker o plánovaném rozšíření počtu účastníků MS 2006 v Německu ze současných dvaatřiceti. Připomíná zároveň, že i dvě důležité komise světové fotbalové organizace zvýšení počtu účastníků z technických důvodů nedoporučily.

Konečné rozhodnutí padne na červnovém zasedání výkonného výboru.

Podle Blattera se takový krok musí důkladně zvážit. "Dosud jsme mluvili jen o rozšíření, ale ne o dopadu na televize, marketing, délku turnaje či jednoznačnost postupového klíče," zlobil se Blatter.

"Všechny smlouvy byly uzavírány na mistrovství světa s 32 týmy. Výkonný výbor udělal se schválením návrhu chybu," dodal.

Proti zvyšování počtu mužstev se před časem vyslovil i předseda organizačního výboru šampionátu Franz Beckenbauer. Podle něho by vznikly problémy s postupovým klíčem, protože by do vyřazovacích bojů musely projít i některé týmy z třetích míst ve skupinách. Návrh se nelíbil ani zástupcům předních evropských klubů sdružených do skupiny G14.

Rozšíření finálového turnaje požaduje jihoamerická federace CONMEBOL, která po reorganizaci současného modelu přišla o jedno účastnické místo. "Třicet dva je nejlepší číslo. Nejdříve tři zápasy ve skupině, pak vyřazovací boje," domnívá se Blatter.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze