Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší fotbalový šampionát v historii? Bude v Rusku, říká Blatter

DEBATA O FOTBALE. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a prezident Světové fotbalové federace FIFA Sepp Blatter se setkali v Moskvě a debatovali o fotbalovém mistrovství světa 2018, které se uskuteční v Rusku. | foto: AP

20 2015
Čeká nás nejlepší mistrovství světa v historii. To jsou slova prezidenta Mezinárodní fotbalové federace FIFA Seppa Blattera během návštěvy v Rusku, které pořádá nejbližší šampionát v roce 2018.

Devětasedmdesátiletý Švýcar měl při návštěvě Soči pro Rusko slova až nekritické chvály.

„Jsem pyšný prezident. Jsem pyšný, že Rusko se připravuje na pořádání mistrovství světa,“ řekl agentuře TASS Blatter v olympijském Soči, jež je jedno z jedenácti měst pro MS.

Šampionát v Rusku bude pro Blattera jubilejní desátý během jeho působení ve funkcionářských strukturách. „Někteří lidé chtějí Rusku mistrovství světa vzít, ale na to mám jednu odpověď - my se zabýváme fotbalem a nedovolíme, aby se nám do toho pletla politika,“ dodal.

Blatter se má během návštěvy Ruska setkat s prezidentem Vladimirem Putinem, kterého chce pochválit za to, jak přípravy na MS postupují. „Všechno jde podle plánu a nic nezabrání Rusku v tom, aby uspořádalo nejlepší mistrovství světa v historii,“ uvedla hlava světového fotbalu.

„Ekonomická situace není nejlepší, ale jsem si jistý, že se zlepší. Hlavní je, že tento turnaj organizují ruští lidé. Právě lidé chtějí, aby se šampionát uskutečnil, a já osobně to cítím,“ řekl Blatter, jenž bude za měsíc usilovat o zvolení do pátého funkčního období v čele FIFA.

Mistrovství světa v Rusku se bude v roce 2018 konat od 14. června do 15. července na dvanácti stadionech v jedenácti městech.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze