Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blanc: Hodina odvety za Euro 96 udeřila

15 2000
P a ř í ž - Jako na odvetu za porážku v semifinále mistrovství Evropy 1996 pohlížejí francouzští fotbalisté na páteční zápas s Českou republikou na letošním šampionátu. "Před čtyřmi roky generace trenéra Aimého Jacqueta zažila jedinou deziluzi po vyřazení v semifinále s Čechy. Trosečníci tohoto zápasu nezapomněli a zítra se chtějí pomstít," napsal francouzský sportovní deník L'Équipe.

Ze všech utkání za Jacquetovy éry litujeme právě jen tohoto jediného zápasu; pro mě osobně je nejhorší vzpomínkou mé kariéry, prohlásil útočník Youri Djorkaeff.

Nezapomněl jsem na nic, co se stalo v roce 1996, hodina odvety udeřila, pravil stoper Laurent Blanc. Není třeba si tedy dělat starosti, pokud jde o motivaci. Toto utkání s Čechy je velmi vzrušující. Víme, co nám udělali, a víme tedy, co očekávat. Mysleli jsme si tehdy, že semifinále s Čechy bude jen formalitou, vzpomíná Djorkaeff. Dodává, že francouzský tým před čtyřmi roky neměl potřebnou sebedůvěru. Od té doby se ale Francouzi stali mistry světa, jsou sebevědomí, jistí si fyzickou a psychickou kondicí a v pátek se chystají Českou republiku porazit, napsal L'Équipe.

Francouzští hráči však český tým evidentně nepodceňují. Jejich výkon proti Holanďanům mě vůbec nepřekvapil, tvrdí Djorkaeff. Je to nejméně předvídatelný tým v turnaji a je s to vytvořit senzace, protože je technicky a takticky velmi silný.

Jsou to nadaní hráči, jsou rychlí a zjevně mají dobře fungující tým, řekl obránce Bixente Lizarazu. Očekávám stejně obtížný zápas jako proti Dánsku a navíc Česká republika bude muset riskovat, pokud si chce uchovat šanci na postup, dodal.

Deníky dnes také rozsáhle spekulují o sestavě francouzského mužstva, ale nakonec se shodují, že ve srovnání s úspěšnou sestavou proti Dánsku nenastanou velké změny. Není příliš co měnit, potvrdil také tvůrce hry Zinedine Zidane.

Jediná nejistota panuje podle L'Équipu na místě staženého útočníka Djorkaeffa. Tam by mohl nastoupit Christophe Dugarry, kterému vypršel trest, případně Patrick Vieira, který střídal proti Dánsku, či Robert Pires.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze