Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér fotbalistů Bílek: Tým vypadá v pohodě, ale pravdu ukáže až zápas

Michal Bílek na tréninku české reprezentace. | foto: Reuters

21 2013
Loni v listopadu přijel Michal Bílek do Olomouce v roli ohroženého trenéra, před přípravným duelem se Slovenskem se mluvilo o jeho možném odvolání od fotbalistů Česka. Nyní, kdy ve stejném městě zbývají hodiny do startu letošní fáze kvalifikace o mistrovství světa, je Bílkova pozice o poznání pevnější. A on si logicky přeje: "Chceme, aby pozitivní atmosféra zůstala v týmu i po utkání."

Nehraje ale váše mužstvo lépe, když je pod tlakem? V minulosti to už tým ukázal.
Pod tlakem jsme pořád. Sice jsme teď ve dvou přátelácích dvakrát vyhráli, ale předtím jsme v kvalifikaci hráli doma s Bulharskem 0:0 a další ztráta by pro nás v boji o světový šampionát byla velkou komplikací. Proto nemůžu říct, že by byl v týmu velký klid. Všichni si uvědomují, o co hrajeme a co můžeme získat.

Tým vypadá silnější než na podzim - našel vnitřní sílu?
Na podzim jsme nebyli v optimální pohodě, ale už tehdy jsme mluvili o tom, že na jaře to bude podstatně lepší. Pomohly nám dva přátelské zápasy a v nich výhry 3:0 nad Slovenskem a 2:0 v Turecku. Ukázali se v těch zápasech další hráči, mužstvo vypadá v dobré pohodě. Zda to je ale pravda, to se ukáže až v pátek.

A pokud v pátek vyhrajete, šlo by to brát tak, že jste se zbavili jednoho konkurenta v boji o druhou příčku?
Případné vítězství nad Dánskem by nám pochopitelně výrazně pomohlo. Dánsko by to už pak mělo hodně těžké, ale ve skupině bude i pak zbývat dost zápasů, takže i přes složitou situaci by určitou šanci na postup mělo.

Jak výrazně komplikovalo přípravu počasí?
Tréninkové podmínky byly dobré. Až na jednu drobnou komplikaci, kdy jsme kvůli sněhu přeložili jeden dopolední trénink na odpoledne. A trávník v Olomouci je připraven výborně.

Jakou základní sestavu na něj pošlete?
Nechci mlžit, ale ještě nejsem rozhodnutý, variant mám v hlavě víc. Jsem rád, že si dost hráčů svými výkony řeklo o základní jedenáctku a my máme z čeho vybírat.

Máte největší dilema v souvislosti s Hübschmanem, který povedené přáteláky nehrál?
Vážně se zatím k sestavě nebudu detailně vyjadřovat. Jsem ale rád, že se Tomáš Hübschman po zdravotních komplikacích vrátil do týmu, protože vždy, když nastoupil, odvedl dobrou práci. Zda ale nastoupí, nebo zda sestavu necháme stejnou jako v posledních zápasech, to ještě uvidíme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze