Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bílek před přípravou v Turecku: Chytá Laštůvka, na hrot půjde Lafata

Kouč české fotbalové reprezentace Michal Bílek | foto: Kamaryt MichalČTK

5 2013
Trenér českých fotbalistů Michal Bílek už před dnešním odletem k přípravnému zápasu do Turecka odtajnil podstatnou část základní sestavy. "Místo zraněného Čecha bude chytat Laštůvka a na hrot útoku dám Lafatu," poznamenal Bílek.

"Jasno mám i o obraně. Ta nastoupí ve složení Gebre Selassie, Sivok, Kadlec a Limberský," dodal český trenér. "Stoprocentně ještě nejsem rozhodnutý o složení pětičlenné zálohy, každopádně v ní bude Rosický a na kraji, jedno jestli vpravo nebo vlevo, začne Vydra."

Vydra z postu ofenzivního krajního záložníka podle vlastních slov nadšený není. Co byste k tomu řekl?
Kdybych mu na tomhle místě nevěřil, tak ho tam dávat nebudu. Jsem přesvědčený o tom, že ať ho postavíme kamkoli, dokáže si poradit. Matěj to umí jak na hrotu, tak na kraji, má dobré zakončení pravou i levou. A musíme taky koukat na to, kde ho mužstvo potřebuje.

Jak nahlížíte na nerozehrané fotbalisty?
Michal Kadlec určitě nastoupí od začátku, protože už je zdravý stejně jako Jiráček. Ale v případě Jiráčka ještě nejsem rozhodnutý, kolik toho v Turecku odehraje.

A co řeknete k návratu kapitána Rosického, který s řadou nominovaných reprezentantů ještě v jednom týmu nikdy nehrál?
Spočítal jsem si to a Tomáš ještě nikdy nenastoupil celkem se sedmi hráči. Ale vzhledem k jeho kvalitám nebude žádný problém, aby s nimi na hřišti našel společnou řeč. O tohle fakt žádné obavy nemám. Na jak dlouho ho nasadím, to se s ním ještě dohodnu. Ale chtěl bych na jeho místě vidět i Ordoše.

Co od generálky na březnovou kvalifikaci čekáte?
Hlavně se ukáže, v jaké pohodě naši hráči jsou. Kvalifikaci s Dánskem a v Arménii hrajeme koncem března, takže za víc než půldruhého měsíce mohou reprezentanti vypadat jinak. Budou mít v nohách víc zápasů a jejich forma může být o něčem jiném, než je dnes.Najdete na iDNES.czmobilní verze