Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sparta chystá bezpečnostní opatření na Slovan, lístky ještě zbývají

FEDERÁLNÍ DERBY. Zápas Slovan Bratislava - Sparta před necelými dvěma týdny přerušily výtržnosti fanoušků obou klubů. Bezpečnostní situace na Letné je ovšem mnohem lepší než na zastaralých Pasienkách. | foto: AP

4 2014
Nedávné výtržnosti fanoušků během fotbalového zápasu Slovan Bratislava - Sparta se odrazily na zájmu diváků o odvetu v Praze. Čtvrteční utkání Evropské ligy není vyprodané. Přehnané obavy o bezpečnost přitom nejsou na místě.

„Klub dělá všechno pro to, aby si diváci užili fotbal,“ ubezpečil sparťanský ředitel komunikace Ondřej Kasík.

Klub předpokládá návštěvu k 15 tisícům diváků. Přitom se čekalo, že bývalé „federální“ derby bude vyprodané (Letná má kapacitu necelých dvacet tisíc).

Ale před necelými dvěma týdny došlo na bratislavských Pasienkách k výtržnostem - mezi normálními diváky se střetly radikální skupinky ultras obou klubů. Slovan i Sparta za to dostaly od Evropské fotbalové unie pokuty.

Zájemci o lístek nemůžou čekat až do čtvrtka. Z bezpečnostních důvodů, jak je to v evropských pohárech běžné, už se vstupenky v den zápasu prodávat nebudou. Během úterý a středy jsou k dostání na stadionu a v internetovém předprodeji.

Utkání je zařazené do nejvyšší kategorie rizikovosti. Tam ovšem patřilo od počátku, nepokoje fandů v Bratislavě na tom nic nezměnily.

Nejde o nic zcela mimořádného - do stejné skupiny patří například derby proti Slavii, zápas proti Baníku Ostrava nebo některé duely reprezentace. I to dokazuje, že Sparta má s podobnými rizikovými zápasy zkušenosti.

Mimochodem, pokud měla Sparta s fanoušky problémy, tak takřka výhradně na hřištích soupeřů (v minulosti na Strahově i v Edenu proti Slavii, na Bazalech proti Ostravě nebo právě v Bratislavě). Přímo na Letné problémy nebývají.

„Příprava - organizační i bezpečnostní - se vzhledem k událostem v Bratislavě nijak nezměnila. Na stadionu bude dostatečný počet pořadatelů i bezpečnostních pracovníků,“ ubezpečil sparťanský mluvčí Kasík.

Slovan dostal k dispozici tisíc vstupenek, tedy asi pět procent kapacity stadionu. Podle informací iDNES.cz by však sektor hostujících ultras neměl být plný.

Podstatně víc samozřejmě dorazí domácích vlajkonošů. Zástupci Sparty se v uplynulých dnech s fanoušky sešli a řešili jak zápas v Bratislavě, tak zbylá utkání v Evropské lize.

A to i s ohledem na podmínku, kterou klubu udělila UEFA - stačí jeden přestupek diváků (hlavně výtržnosti a pyrotechnika, ale i rasistické narážky či jiná provinění) a český mistr bude muset odehrát jeden duel bez diváků.

K událostem v Bratislavě přispěl nevyhovující stadion Pasienky. Na Letné by se však k sobě obě skupiny ultras dostat neměly. Nejen kvůli tomu, že sektory jsou v protilehlých rozích arény.

„Sektory vlajkonošů jsou navíc oddělené pevnými, zabetonovanými ploty,“ podotkl Kasík.

Brány stadionu se ve čtvrtek otevřou v 19:30, tedy hodinu a půl před výkopem. Klub prosí, aby diváci dorazili vzhledem k důkladným prohlídkám a dopravní situaci na Letné včas.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze