Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bergra jsme na lavičku nedostali

9 2000
K n o k k e - H e i s t - Společenskou povinnost s pracovními záležitostmi se podařilo spojit vedoucímu české fotbalové reprezentace Jaroslavu Dudlovi při čtvrteční večeři účastníků skupiny D mistrovství Evropy v Antverpách. Ve svém EUROdeníku zaznamenal, že nizozemská delegace dorazila s více než hodinovým zpožděním, popsal bohaté menu, ve kterém dominovala pečená holoubata, a musel se přiznat i k jedné diplomatické porážce: potrestaný Patrik Berger musí v úvodních zápasech daleko na tribunu, prostor u lavičky náhradníků je pro něho tabu.

"Společná večeře nahradila tradiční dvoustranná setkání delegací před vzájemnými zápasy, a ušetřila se tak spousta času. Vedle vedení všech týmů zde byli i příslušní komisaři UEFA ze stadionů, kde se budeme utkávat, a členové organizačního výboru šampionátu. Večeři jsme tak mohli využít k některým pracovním záležitostem spojeným s nedělním zápasem. Upřesnili jsme čas i délku tréninku a dohodli jsme si další schůzku s komisařem, ke které dojde už v den zápasu.

Nám se bohužel nepodařilo prosadit, aby Patrik Berger mohl sedět alespoň za střídačkou. O místě přímo mezi náhradníky jsem se vůbec neodvážil mluvit, ale věřil jsem, že čtyři místa, která jsou hned za nimi vyblokovaná pro další členy realizačního týmu, by nám mohla projít. Bylo mi však řečeno, že Patrik Berger je natolik známá osobnost, že si to nemůžou dovolit. Nezbývá nám tedy nic jiného, než hráče usadit na tribuně, kam jsme mu samozřejmě zajistili vstupenku.

V Antverpách jsme trochu bloudili, takže jsme přijeli na poslední chvíli, ale nic to nebylo proti Holanďanům, kteří dorazili s více než hodinovým spožděním.

Na začátku jsme si vyměnili běžné suvenýry, jako tomu bývá před každým mezistátním zápasem. Jde převážně o plakety, vlaječky a odznaky. Nikdo nešokoval žádnou originalitou, mezi nejlepší dárky patřily naše křišťálové mísy s vybroušeným znakem svazu a mistrovství Evropy.

Menu bylo velmi bohaté. Podávaly se ryby, krabí salát se zeleninou, polévka se škeblí, pak byla holoubata, a končilo se kávou, zmrzlinou a jablokovým závinem. Díky pozdnímu příjezdu Nizozemců se večeře protáhla až do půl dvanácté, takže do hotelu jsme dorazili dlouho po půlnoci.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze