Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Běloruský kouč vzal vinu za porážku i na sebe

14 2002
Minsk - Trenér běloruských fotbalistů Eduard Malofejev neskrýval po sobotní prohře svého týmu s Rakouskem rozčarování. Šedesátiletý kouč podrobil kritice především hru obrany a naznačil, že v Teplicích udělá změny. Jistý podíl viny na špatné hře přisoudil i sobě. "Obranu jsem považoval za naši nejlepší řadu. Domníval jsem se, že je připravena zvládnout takový zápas, že ví, jak má fungovat. Nebyla to pravda," posteskl si Malofejev.

Udělal prý chybu, když nezařadil do základní sestavy Omeljančuka z Legie Varšava. "Štanjuk hrál bez nápadu a ani Luchvičovi se nedařilo. I když zákrok, za který byl vyloučen, na červenou kartu rozhodně nebyl. V tom nás rozhodčí poškodil," pokračoval běloruský trenér.
 
Prohlásil, že hráče pravděpodobně přemotivoval. "V takové situaci trenér musí vzít vinu na sebe. Mám o čem přemýšlet. Teď se do mě můžete pustit," řekl běloruským novinářům, jako by chtěl naznačit, že mu na setrvání na reprezentační lavičce příliš nezáleží.
 
Malofejev, který vede mužstvo od března 2000, už těsně před začátkem kvalifikace nabídl svou rezignaci, ale svaz ji nepřijal. Trenér argumentoval zdravotními důvody, nechal se hospitalizovat a na první zápas do Nizozemska neodletěl.

Mužstvo tam při prohře 0:3 vedl asistent Valerij Strelcov. V zákulisí se hovořilo o tom,
že skutečným důvodem by mohly být spory s některými hráči.  Malofejev měl roztržku například s Bělkevičem a Chackevičem z Dynama Kyjev, jež obvinil, že v reprezentaci neodevzdávají všechno, co umějí. Chackevič se již do mužstva vrátil, Bělkeviče, který je s devíti góly běloruským střeleckým rekordmanem, vyřadilo zranění.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze