Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Belgičané už se vidí ve čtvrtfinále

11 2000
S t o c k h o l m / B r u s e l - Švédský tisk propadl skepsi po sobotní porážce fotbalistů od domácích Belgičanů v zahajovacím zápasu evropského šampionátu. Novináři tvrdí, že se může opakovat situace z mistrovství světa v roce 1990, na němž Švédové prohráli všechny tři zápasy ve skupině. "Pasivní Švédsko prohrálo," hlásá titulek deníku Dagbladet. "Porážka je neomluvitelná," doplňuje titulní strana listu Dagens Nyheter. Autor komentáře obvinil z neúspěchu především obranu.

"Věděli jsme, že nemáme nejlepší útok, ale mysleli jsme si, že máme aspoň jednu z nejlepších obran. Jednoho teplého červnového večera jsme o tuto iluzi přišli," praví se v článku. Žádný z dopisovatelů si příliš nevšímá vyloučení kapitána Patrika Anderssona, který dostal v 81. minutě druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. Žádný rovněž nespekuluje, zda si Emile Mpenza pomohl před vstřelením druhého gólu Belgičanů rukou.


Belgický tisk naproti tomu nešetří superlativy. "Start na oběžnou dráhu," rozplývá se list La Derniere Heure. "Rudí ďáblové si nemohli přát lepší vstup do šampionátu. Vítězství nad Švédskem dává Belgii naději na postup do čtvrtfinále," kochá se pisatel článku optimistickými vyhlídkami. "Bingo!" hlásá titulní strana zvláštního vydání listu Het Nieuwsblad. "Cesta do dalšího kola je pro nás otevřená." Deník Vers l'Avenir volil rovněž cestu radostného zvolání, titulek zní prostě - "Geniální". Dopisovatel listu La Gazette des Sports pak uvedl svůj článek slovy: "Vyhráli jsme! Mpenza a Wilmots jsou opravdoví ďáblové."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze