Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Belgičané litují vyřazení českého mužstva

17 2000
B r u s e l - Čeští fotbalisté budou jedni z nejzklamanějších účastníků EURO 2000. Není zvykem, aby se nekvalifikovalo mužstvo, které podalo dvakrát tak dobrý výkon proti favoritům šampionátu, píše dnešní belgický tisk. Většinou se shoduje v tom, že vyřazení českého národního týmu už ve skupině je ochuzením mistrovství Evropy, ale při síle protivníků se o žádnou ostudu nejedná.

"Češi nám dali pořádně zabrat díky perfektní fyzické kondici a silnému útoku. Je-li Zidane nejlepší hráč světa, Nedvěd nebo Poborský nejsou daleko za ním. Vyhráli jsme díky rychlosti našich útočníků a houževnaté obraně," řekl trenér Francouzů Roger Lemerre po pátečním zápase, v kterém čeští hráči podlehli 1:2.

Je smutné rozloučit se s Čechy tak brzo, protože především Nedvěd mohl být jednou z hvězd EURO 2000, píše La Libre Belgique. Francouzi podle listu nebyli v pátek tak přesvědčiví, jako při prvním zápasu, který na šampionátu sehráli s Dánskem, a pořádně si zaběhali. Jsou prý ale evidentně v životní formě a měli by si zamluvit na 2. července hotel blízko Rotterdamu, kde se bude hrát finále.

Češi podle listů doplatili na četné nevynucené chyby, jichž se dopustil zejména Gabriel, a na pomalé přechody do útoku. Nepomohlo jim ani, že Petit se ztrácel proti pohyblivému Poborskému, ani bezkonkurenční nadvláda Kollera ve vzduchu, ba dokonce ani shovívavost anglického sudího.

Autor:


Nejčtenější

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.czmobilní verze